کد خبر: 735176 A

هاشمی:

رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به آغاز بررسی بودجه ۹۸ شهرداری در شورا گفت: سال آینده، سالی پرچالش از نظر بودجه برای مدیریت شهری است که انقباض در منابع بدلیل رکود و انبساط در مصارف بدلیل تورم، مهمترین محور این چالش‌هاست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی در آغاز برگزاری یکصدو بیست و هفتمین جلسه شورای شهر تهران  گفت: از امروز رسیدگی به لایحه بودجه در صحن علنی شورا آغاز می شود و امیدواریم تا پیش از پایان سال این لایحه پس از تصویب در شورا به تایید نهایی مراجع قانونی برسد.

وی با اشاره اینکه سال آینده، سالی پرچالش از نظر بودجه برای مدیریت شهری است، گفت: انقباض در منابع بدلیل رکود و انبساط در مصارف بدلیل تورم، مهمترین محور این چالش‌هاست.

رییس شورای اسلامی شهر تهران راهکار مقابله با این چالش را  کاهش هزینه های غیرضروری و اولویت بندی مصارف و پروژه های شهری دانست و خاطرنشان کرد: امیدوارم بتوانیم به کمک اعضای محترم شورای اسلامی شهر تهران، بودجه ای منعطف، واقع بینانه و فراتر از روزمرگی و تامین هزینه های جاری اداره شهر را مصوب کنیم.

هاشمی افزود: در این حوزه از شهروندان عزیز نیز تقاضا داریم با مشارکت در مدیریت شهری، به کارآمدی بیشتر اداره شهر یاری رسانند، ارائه انتقادات وپیشنهادات ونظرات کارشناسی به کمک اصحاب رسانه در فرایند تصویب لایحه بودجه و نظارت برحسن اجرا در زمان عملکرد و ارسال بازخورد به اعضای شورا می تواند نقش موثری در بهبود اداره شهر ایفا کند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: ما همه به بعنوان یک شهروند باید در تامین هزینه های اداره شهر از طریق عوارض، درآمدهای پایدار و جبران هزینه خدمات ارائه شده نقش خود را ایفا کنیم تا مدیریت شهری نیازمند روشهای پرهزینه تامین مالی، مانند شهرفروشی یا استقراض بانکی نباشد.

وی با بیان اینکه از مدیران شهرداری نیز انتظار داریم با درک شرایط دشوار زندگی شهروندان و فضای جامعه، از هرگونه هزینه های غیرضروری پرهیز کنند تاکید کرد تا استفاده از امکانات بیت المال به نفع اشخاص و برخوداری از رانت جلوگیری کنند تا فشارهای اقتصادی موجود در جامعه با نارضایتی از عملکرد مسئولان توام نگردد.

محسن هاشمی افزود: در این شرایط محافظه کاری و روزمرگی که به رکود در فعالیت های زیربنایی و توسعه شهر می انجامد یکی از آفات عملکرد مدیریت شهری می تواند باشد که وظیفه شورا در مقام تصویب بودجه و شهرداری در حوزه اجرا این است که با تحمل چالشها ومشکلات، مانع تعطیلی پروژه های توسعه شهر از طریق اولویت بندی پروژه ها و جلوگیری از بلعیده شدن سهم فعالیتهای سرمایه گذاری و عمرانی توسط هزینه های جاری در بودجه شوند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران خطاب به اصحاب رسانه خواستار نقد سازنده و ارائه کمکهای فکری وکارشناسی از سوی این بخش از جامعه شد تا در این شرایط از آفات متدوال در فرایند بودجه ریزی مانند منطقه گرایی یا سهم خواهی بخشی جلوگیری کنند.

بودجه تورم جامعه شورای اسلامی شهر تهران شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر