کد خبر: 735012 A

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با صدور رای قطعی متخلف شکار یک قلاده گرگ به ۵۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

به گزارش ایلنا، محسن جعفری‌‌‌نژاد با اعلام این خبر گفت: اوایل سال جاری، کشف لاشه یک قلاده گرگ در منطقه آزاد آب توت شهرستان دوگنبدان، توسط یک دوستدار حیات وحش به محیط زیست شهرستان گچساران گزارش داده می‌‌شود.

وی دامه داد: محیط‌‌‌بانان بلافاصله به منظور پیگیری ماجرا، شناسایی و دستگیری شکارچی خاطی، عازم منطقه می‌‌‌شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: ماموران یگان حفاظت، شناسایی هویت فرد متخلف را در دستورکار خود قرار داده و موفق می شوند پس از یک هفته تحقیق، فرد متخلف را شناسایی و به مراجع قضایی معرفی کنند.

جعفری‌‌‌نژاد ضمن تشکر از همکاری دستگاه قضا با یگان حفاظت این شهرستان اظهار داشت: متهم در مراجع قضایی شهرستان و تجدیدنظر استان به پرداخت جریمه شکار یک قلاده گرگ محکوم می‌‌‌شود.

وی جریمه حقوقی در نظر گرفته شده برای هر قلاده گرگ را ۴۰ میلیون ریال ذکر و تصریح کرد: این شکارچی علاوه‌‌‌‌‌بر پرداخت ۱۰ میلیون ریالی جزای کیفری جرم، مستوجب پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست نیز است.  

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: گرگ‌‌‌ها از نزدیک شدن به حریم انسان‌‌ها خودداری می‌‌کنند و فقط در مواقعی که از یافتن شکار ناامید شوند به ناچار به منظور تغذیه به حریم روستاها و شهرها نزدیک می‌‌‌شوند.

جعفری‌نژاد یادآور شد: گرگ‌‌‌ها اغلب از جوندگان تغذیه می‌‌‌کنند و اگر روستائیان و شهروندان از رهاسازی لاشه حیوانات و زباله در اطراف روستاها و شهرها خودداری کنند به حتم این گونه جانوری نیز به سکونتگاه انسان نزدیک نخواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر