کد خبر: 734851 A

حجت‌الاسلام قاضی‌عسکر تاکید کرد:

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت دربازدید از شبکه جهانی ولایت فعالیت رسانه ای بر محور مشترکات مذاهب اسلامی را ضروری خواند و بر لزوم پرهیز از تفرقه افکنی و تلاش برای معرفی اسلام ناب و حقیقی در جهان تأکیدکرد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی‌عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با حضور درمجتمع علمی و فرهنگی امام کاظم (ع) از شبکه جهانی ولایت درقم بازدید و با مدیران این شبکه تلویزیونی بین المللی دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های تبلیغ رسانه‌ای در جهان، گفت: مردم جهان تشنه فرهنگ غنی اهل‌ بیت(ع) هستند و ما می‌توانیم با تبیین زیبایی‌های دین اسلام ، دل‌های جوانان را به سوی اسلام سوق دهیم .

وی افزود: امام رضا(ع) می‌فرمایند: «إِنَّ النَّاسَ لَوْ عَلِمُوا مَحَاسِنَ کَلَامِنَا لَاتَّبَعُونَا»، اگر مردم زیبایی‌های کلام و روش ما را بدانند بدون شک از ما پیروی می کنند.

سرپرست حجاج ایرانی، با اشاره به استقبال علاقه مندان جهان اسلام از شبکه ولایت گفت: برخی از متدینین در خارج از کشور دوست دارند فرزندان و خانواده‌هایشان شبکه‌ای سالم داشته باشند و شبکه ولایت این خلا را می تواند پر کند.

وی با بیان اینکه مردم دنیا از عملکرد داعش تنفر یافته و فرهنگ لیبرالیسم هم نتوانسته روح تشنه آنان را سیراب کند، افزود: هم اکنون فرصت مناسبی برای آشنایی مردم جهان با فرهنگ و معارف اسلام واقعی ایجاد شده است.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی‌عسکر با تاکید بر جامعیت برنامه‌های دینی اظهار کرد: مباحث مدیریت دینی، اقتصاد اسلامی، سیاست از نگاه اسلام، خط مشی اسلام برای بهبود اداره جامعه، جایگاه خانواده و راهکارهای حفظ کیان خانواده، جوانان و آسیب‌های اجتماعی، تربیت فرزندان، ارزش‌های اخلاقی، آزادی، شادی و شادمانی در اسلام، محیط زیست، راه های رشد و ترقی جامعه، نقد و جایگاه آن در اسلام و ده‌ها موضوع ناب دیگر را می‌توان در قالب‌های نو و جذاب ارائه داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مشترکات مذاهب اسلامی اشاره کرد و گفت: توحید، نبوت، قرآن و اهل بیت(ع) محور وحدت مسلمانان هستند و باید روی این محورها بیشتر سرمایه گذاری کرد.

وی افزود: در بسیاری از کشورهای اسلامی ، مسلمانان سنی مذهب علاقمند به اهل بیت (علیهم السلام) نام فرزندان خود را حسن و حسین و دختران را فاطمه، زهرا، زینب و ام کلثوم می گذارند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در ادامه بر ضرورت تنظیم مطالب به گونه‌ای که بهترین نتیجه را دربرداشته باشد تأکید کرد و گفت: در مضامین دینی بر استفاده از خرد بسیار تاکید شده است، همچنانکه در روایتی آمده است، «جبرئیل بر آدم نازل شد و گفت: مأمور شده‌ام شما را در انتخاب یکى از سه چیز- عقل، حیاء و دین- مخیّر سازم؛ و حضرت آدم، عقل را برگزید، جبرئیل به حیاء و دین گفت: شما بازگردید و او را واگذارید، آن دو گفتند: ما مأموریم هرجا که عقل باشد با او باشیم».

حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی‌عسکر در حاشیه این دیدار در گفت‌وگوی تلویزیونی با شبکه ولایت از تبلیغات بعنوان کاری حساس و دقیق یاد کرد و گفت: اگر به صدر اسلام برگردیم می‌بینیم بیشترین روش تبلیغی رسول خدا(ص)، روش تبلیغ چهره به چهره بود؛ در آن دوران غربت، حضرت در موسم حج و در منا و عرفات، مقابل خیمه‌های زائران حضور می‌یافت و اسلام را تبلیغ می‌کرد.

وی اضافه کرد: پیامبر گرامی اسلام(ص) همچنین با ارسال پیام‌های مکتوب به امپراطور رم  و پادشاهان ایران، پیام اسلام را به آنان ابلاغ می‌فرمود. زیرا دستور خداوند این بود که رسول الله، پیام خدا را به مردم دنیا برساند.

سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به اینکه در دوران کنونی، تنوع ابزارهای پیام رسان و روش‌های اطلاع رسانی قابل مقایسه با گذشته نیست، اظهار داشت: در روایات اسلامی آمده است که در آخرالزمان وقتی حضرت صاحب الامر(عج) ظهور می‌کنند و سخن می‌گویند، کسانی که در غرب و شرق عالم هستند، سخن ایشان را می‌شنوند و چهره‌شان را می‌بینند.

وی گفت: پیش‌بینی اسلام درست و دقیق بوده است. همچنین در تعبیر دیگری داریم که امام زمان با همه مردم به زبان خودشان سخن می‌گوید، برخی تصور می‌کردند که این کار ناشدنی است ولیکن هم‌اکنون افرادی داریم که به چندین زبان دنیا مسلط و به نیکی سخن می‌گویند.

نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت با تاکید بر تاثیرگذاری رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی افزود: در جهانی که هزاران شبکه ماهواره‌ای با اهداف و سیاست های متعدد راه‌اندازی شده است، اطلاع‌رسانی درست به ویژه در راستای معرفی اسلام واقعی به مردم یک ضرورت است.

وی اضافه کرد: شبکه‌هایی که نفرت پراکنی و اختلاف ایجاد می‌کنند و یا شبکه‌هایی که چهره دین را خشن معرفی می کنند ابزار دست دشمن بوده وبه اسلام هراسی دامن می زنند.

وی جنایات داعش را در راستای اسلام هراسی دانست و با اشاره به اینکه دشمنان می خواستند جلوی نفوذ اسلام واقعی گرفته شود، اظهار داشت: شبکه ولایت و برخی شبکه های دیگردر چنین شرایطی برای تبیین حقایق دینی پدید آمده و روند موفقیت آمیزی را پشت سر گذاشته اند و مخاطبان فراوانی را هم در سراسر دنیا جذب کرده و پاسخگوی نیاز مخاطبان خود هستند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت درپایان از تلاش مرجعیت دینی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی که با دوراندیشی و درایت چنین شبکه‌ای را ایجاد کرده است تشکر و تقدیر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین عباس رفعتی رئیس شبکه جهانی ولایت نیز در این دیدار با اشاره به تأسیس شبکه جهانی ولایت اظهار داشت: این شبکه به چهارزبان فارسی، عربی انگلیسی و هوسا برنامه دینی و در سراسر دنیا بیننده دارد.

وی اظهار داشت: شبکه جهانی ولایت یک شبکه مستقل تلویزیونی غیردولتی - غیرانتفاعی است که برای تثبیت و تحکیم بنیان های تئوریک و تقویت علمی مبانی نظری و پاسخگویی به شبهات و سؤالات و دفاع از اندیشه های متعالی اسلام ناب تلاش می کند.

رئیس شبکه ولایت با اشاره به اهداف تشکیل این شبکه افزود: این شبکه همچنین تلاش دارد با ایجاد وحدت و همدلی هر چه بیشتر بین مسلمانان با محوریت اهل بیت (ع) به دور از هر گونه تفرقه و اهانت به باورها و اعتقادات دیگر فرق اسلامی و همچنین دیگر ادیان الهی فعالیت های خود را تحت اشراف فقیه فرزانه حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی انجام بدهد.                                       

حجت‌الاسلام قاضی‌عسکر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر