کد خبر: 734620 A

رییس سازمان امداد و نجات:

رییس سازمان امداد و نجات با بیان ابنکه ۲۵ استان درگیر سیل، برف و کولاک هستند، گفت: تاکنون به ۷۲۹۰ نفر در مناطق مختلف امدادرسانی شده است.

مرتضی سلیمی (رئیس سازمان امداد و نجات) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره جزییات امدادرسانی در مناطقی که درگیر حوادث جوی مانند سیل، برف وکولاک طی ٧٢ ساعت گذشته بودند، گفت: ٢٥ استان آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان، مازندران، هرمزگان، همدان و یزد متاثر از سیل و برف و کولاک هستند.

وی با اشاره به مناطق امدادرسانی شده، ادامه داد: در ١٣٢ شهر، روستا و محورهای کوهستانی به ٧٢٩٠ نفر امدادرسانی شده است. همچنین اسکان اضطراری برای ٤٠٤ نفر در پایگاه های امداد و نجات، مدارس، مساجد و ... فراهم شده است.

رییس سازمان امداد و نجات با بیان اینکه انتقال ٤ نفر به مناطق امن منتقل شده‌اند، تصریح کرد: ۶ نفر به مراکز درمانی منتقل و به ١٢ نفر خدمات سرپایی ارائه شده است. همچنین ٦٨٩دستگاه خودرو گرفتار در برف رهاسازی و از ١٠٠ واحد مسکونی تخلیه آب صورت گرفته است.

سلیمی با بیان اینکه در این عملیات ١٧٧ تیم شامل ٦٥٧ نفر حضور داشتند، تصریح کرد: ١٤٨٠ تخته پتو، ٥٧٩ تخته موکت، ٦٧٠ کیلوگرم نایلون، ٩٠٠ بسته غذایی ، ٤٣٥ قوطی انواع کنسروجات، ٤٨٠ بطری آب معدنی، ٢٠٥ قرص نان، ٥٥ کیلوگرم خرما و ٥٩٨ بسته بیسکوییت در بین حادثه دیدگان توزیع شده است.

خرما سازمان امداد و نجات سیل سمنان برف و کولاک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر