کد خبر: 734041 A

اعطا مطرح کرد:

رئیس همایش «تهران، چهار دهه معماری و طرح‌های شهری» با بیان اینکه در این حوزه طی یک دهه اخیر مطالبه کیفیت به یک امر جدی تبدیل شده است، تاکید کرد: این مطالبه باعث شد تا در مقطع ۴۰ سالگی انقلاب فرصتی را برای مرور و بازخوانی تجربیات حوزه معماری و طرح‌های شهری ایجاد کنیم.

به گزارش ایلنا، علی اعطا در نخستین روز همایش «تهران، چهار دهه معماری و طرح‌‌‌های شهری» با بیان اینکه برگزاری این همایش به مناسبت چهلمین ساگرد پیروزی انقلاب اسلامی در کمیته معماری و طرح‌‌‌های شهری کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران برنامه‌‌ریزی شد، گفت: در نهایت چارچوبی برای برگزاری همایش پیشنهاد و اجرایی شد که براساس آن حوزه مسائل مربوط به معماری و طرح‌‌‌های شهری، فضاهای شهری و طرح توسعه شهری تحت عنوان نشست تهران و مردم به عنوان اولین محور همایش مورد بحث و گفت‌‌وگو قرار گیرد.

وی ادامه داد: مسیر تحول و رویکردهای مدیریت شهری در طول چهار دهه گذشته در بحث معماری و شهرسازی موضوع دیگری بود که قرار است در همایش تهران، چهار دهه معماری و طرح‌‌های شهری به آن بپردازیم.

رییس کمیته معماری و طرح های شهری شورای شهر تهران با اشاره به جزئیات محور سوم همایش اظهار داشت: در محور سوم درباره تحولات معماری و بناهای ساخته شده در بخش خصوصی، دستگاه‌‌‌های دولتی و مدیریت شهری به نقد و گفت‌‌‌وگو خواهیم پرداخت.

اعطا اضافه کرد: همچنین در محور چهارم این همایش چشم‌‌اندازی برای آینده تهران ترسیم خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حوزه معماری و طرح‌‌‌های شهری طی یک دهه اخیر مطالبه کیفیت به یک امر جدی تبدیل شده است، تصریح کرد: این مطالبات ایجاب می‌‌‌کرد که در مقطع چهل سالگی انقلاب که آن را سال پختگی می‌‌نامند فرصتی را فراهم کنیم که تجربیات این حوزه مرور و بازخوانی شود.

علی اعطا علی اعطاء
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر