کد خبر: 733894 A

معاون بهداشت وزارت بهداشت تاکید کرد:

معاون بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در یک سال اخیر برنامه های مختلفی بر اساس اولویت در سطح کشور به اجرا در آمد اظهار کرد: با برنامه ریزی انجام شده در یک سال اخیر دستاوردهای مطلوبی کسب شد که مهمترین آن بازنگری در جمعیت تحت پوشش مراکز بهداشتی درمانی بود.

به گزارش ایلنا، علیرضا رییسی معاون بهداشت وزارت بهداشت در حاشیه همایش معاونین بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی کشور در مشهد با بیان اینکه در گذشته جمعیت، تحت پوشش  مراکز بهداشتی و درمانی بود و پس از تغییرات جمعیت هدف، تحت پوشش مراقبین سلامت قرار گرفت اظهار کرد: اجرای این برنامه گام موثری در کلیت برنامه پزشک خانواده  بود که بر اساس آن هر فرد  باید مراقب و تیم سلامت خود را بشناسد.

وی پرداخت  براساس عملکرد را از دیگر اقدامات مهم در حوزه بهداشت عنوان کرد و گفت: باید در زمان پرداخت  تفاوت میان افراد فعال و غیر فعال وجود داشته باشد و هدف اصلی پرداخت بر اساس عملکرد کاهش پرداختی ها نیست بلکه پوشش کاملتر و ارائه خدمات فعال به جمعیت زیر پوشش است که دنبال می شود.
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  تصریح کرد: در گذشته مردم برای دریافت خدمات به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه می کردند که این امر ممکن بود در برخی از مناطق استقبال کمتر و در برخی مناطق بیشتر باشد و این در حالی است که با اجرای برنامه مراقبین سلامت ارائه خدمات به صورت فعال به جمعیت هدف ارائه می شود و ارتباطی دو سویه میان مردم و تیم های سلامت ایجاد شده است.
 
رییسی با بیان اینکه در حال حاضر سرانه بهداشتی به تمامی جمعیت تحت پوشش ارائه می شود اظهار کرد: اگر پرداخت بر اساس عملکرد اجرایی شود سرانه بهداشتی بر اساس خدمات به جمعیت هدف ارائه می شود که این امر نقش موثری در جلوگیری از هدر رفت منابع دارد.
 
وی اصلاح سامانه را از دیگر اقدامات مهم معاونت بهداشت برشمرد و اظهار کرد: در حال حاضر سامانه های سیب، سینا و ناب در سطح کشور فعال است که در یک سال اخیر به منظور ارتقای این سامانه ها به صورت هفتگی نشست هایی برگزار می شود که این امر موجب افزایش کارایی و کاربردی شدن این سامانه ها شده است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه یکپارچه سازی سامانه ها یکی از برنامه های معاونت بهداشت در سال جاری بود اظهار کرد: در گذشته اگر خدمتی به یک فرد در استانی ارائه می شد اطلاعات خدمات در استان های دیگر قابل دسترسی نبود که با یکپارچه سازی سامانه ها و حذف دو میلیون و ۵۶۰ هزار نفر همپوشانی گام موثری در ارائه خدمات برداشته شد.
 
وی تصریح کرد:  سامانه اتصال سامانه های سیب، سینا و ناب را گام دوم در یکپارچه سازی سامانه ها عنوان کرد و به زودی عملیاتی خواهد شد.
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت افزود: آمادگی حوزه بهداشت برای اجرای برنامه نظام ارجاع و پرونده سلامت الکترونیک را از دیگر اقدامات عنوان کرد که در سال جاری عملیاتی شد.
 
 رییسی با بیان اینکه برنامه های حوزه معاونت بهداشت بر اساس اسناد بالادستی برنامه ریزی و اجرا می شود اظهار کرد: در برنامه هایی که در سال ۹۸ طراحی می شود به طور حتم برنامه گام دوم انقلاب ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری مورد توجه و تاکید قرار می گیرد.
 
گفتنی است همایش معاونین بهداشت دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور و کارگاه آموزشی "بازنگری بسته های خدمت در نظام شبکه" به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در تاریخ های ۸ و ۹ اسفند ماه در حال برگزاری است.
پزشک خانواده پوشش وزارت بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر