کد خبر: 733643 A

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان از مرکز رشد واحدهای فناور و مرکز کارآفرینی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) بازدید کرد.

به گزارش ایلنا،سورنا ستاری به همراه استاندار و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قزوین از چند طرح شاخص مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره)، پارک انیماترونیک، آغازگرهای پراکسیدی، هیدرو پراکسیدی، دستگاهdata acquisition، بازیافت پسماندهای الکترونیک، حس گرهای میکروفلوییدی، دستگاه آزمون بالچ، خانه هوشمند، آبیاری هوشمند و دستگاه پسته‌شکن بازدید کرد.

مرکز کارآفرینی دانشگاه از سال ۱۳۸۹ راه‌اندازی شده و هدف آن، آموزش مهارت‌های کارآفرینی برای دانشجویان، ایجاد فن بازار برای فن‌آوران و مخترعان، حمایت از طرح های کسب و کار فارغ‌التحصیلان جهت گسترش فرصت های کارآفرینی در استان است.

پروژه‌هایی همچون هواپیمای عمود پرواز، طراحی و ساخت کوادراتور، انواع روبات ها، توربین بادی، دستگاه‌های بیومکانیکی، پروژه طراحی جمع کننده توان بسامد رادیویی و پیاده سازی نمونه برداری مبتنی بر حسگری فشرده از جمله دستاوردهای این مرکز است و اکنون ۱۲ شرکت دانش بنیان، پنج هسته دانش بنیان و چهار تیم دانشجویی و در مجموع ۲۰ مجموعه نوآور و دانش بنیان در آن مستقر شده و فعالیت می‌کنند.

دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و شرکت در دهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان از دیگر برنامه‌های سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به استان قزوین است.

امام خمینی توربین بادی رشد معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نخبگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر