کد خبر: 733370 A

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری اعضاء باند ۹ نفره سارقان منازل خالی از سکنه با ۶۰ فقره سرقت خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ کارآگاه "احمد نجفی" در تشریح این خبر،  بیان داشت: با دریافت خبری مبنی بر رفتار مشکوک ۲نفر که به تازگی در حوالی میدان امام حسین ( ع ) به تازگی ساکن شده اند  و تردد های شبانه دارند، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره ۱۷ پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

وی بیان داشت: در تحقیقات اولیه مشخص شد که همه آنها با یکدیگر نسبت فامیلی داشته و از مدت ها قبل از یکی از استان های غربی کشور به تهران مراجعه کرده و در زمینه سرقت اماکن عمومی و منازل فعالیت دارند.

این مقام انتظامی با اشاره به هماهنگی با مقام قضائی، عنوان کرد: تیمی از ماموران اداره هفدهم به مخفیگاه متهمان اعزام و موفق شدند در یک عملیات ضربتی همه اعضاء این باند را دستگیرکنند؛ در بازرسی از مخفیگاه آنان مقادیری کابل برق سرقتی کشف شد.

سرهنگ نجفی ابراز داشت: در بررسی های تکمیلی مشخص شد ، اعضاء این باند که بین ۳۰ تا ۵۰ ساله هستند، دارای سوابق متعدد کیفری در زمینه سرقت منزل و اماکن عمومی می باشند .

وی ادامه داد : یکی از متهمان در بازجویی های اولیه اعتراف کرد که غالباً از نیمه های شب به بعد با همکاری یکی دیگر از اعضاء این باند برای سرقت کابل های برق کنار خیابان یا کابل های برق پارک ها به قسمت های شمال و شمال شرق تهران مراجعه می کرده است.

این مقام انتظامی ضمن اشاره به اعتراف یکی دیگر از متهمان این پرونده ، مبنی بر سرقت منزل در قسمت های شمال و شمال شرق تهران از جمله گاندی، ونک و تهران پارس تصریح کرد: سارقان در اعترافات خود اعلام داشتند که اموال سرقتی را در حوالی میدان امام حسین به ۲ مالخر می فروختند.

  وی با اشاره به اینکه با توجه به سر نخ ها و اطلاعات به دست آمده از این افراد، دستگیری مالخران در دستور کار ماموران اداره ۱۷ پلیس آگاهی قرار گرفت بیان کرد: متهمان در بازجویی های صورت گرفته به بیش از ۶۰ فقره سرقت منزل و اماکن اعتراف کرده اند ؛ به اتهامات این باند ۹ نفره در شعبه ۵ بازپرسی ناحیه ۳۴ تهران رسیدگی می شود.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر