کد خبر: 733196 A

سردار مهماندار:

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: در بحث حمل و نقل عمومی ضعف وجود دارد و شهرداری باید به این موضوع ورود پیدا کند.

به گزارش ایلنا، سردار محمد رضا مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در حاشیه اجرای طرح طاهر (طرح انتظامی ترافیکی با رویکرد ارتقای انضباط و ایمنی ترافیکی شهر تهران) که صبح امروز (سه شنبه) در فاتب برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز نمونه تعداد زیادی از خودروهای متخلف که مرتکب تخلفات رانندگی در سطح شهر شدند شناسایی و جمع شدند.

وی با اشاره به تخلفات این خودروها افزود: سرعت غیر مجاز و مخدوشی پلاک دو موضوع اصلی برخورد با متخلفان است که پلیس راهنمایی و رانندگی در این بخش ورود کرده است.

سردار مهماندار با بیان اینکه طبق قانون جزای تخلف مخدوش کردن پلاک و جعل آن شش ماه تا یکسال حبس است، تصریح کرد: این موضوع مصداق جرم است و با تشخیص قاضی برای بار اولین مرتبه ارتکاب جرم ممکن است حبس به جریمه نقدی تبدیل شود اما با تکرار جرم فرد متخلف قطعا زندانی خواهد شد.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: تمام کسانی که اقدام به پوشش پلاک می‌کنند از طریق دوربین‌ها رصد می‌شوند، بیش از ۳۰۰۰ هزار خودرو پلاک مخدوش و دست کاری پلاک را که در سه ماهه سوم سال اتفاق افتاده است  با کمک دوربین‌های شهری شناسایی کردیم و قطعا با این افراد طبق قانون برخورد خواهد شد.

سردار مهماندار خاطرنشان کرد: بیشترین تخلف جعل پلاک و پوشاندن آن در ورودی طرح زوج و فرد و طرح ترافیک رخ داده است. سعی بر این‌است که فعالیت‌های پلیس راهور در پایتخت به صورت میدانی و با حضور نیروی پلیس انجام نشود و به صورت دیجیتالی و سیستمی با متخلفان برخورد خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه ۲۵۰ دستگاه خودرو سواری متخلف در طرح دوم طاهر شناسایی شدند، گفت: در این طرح ۱۰۰۰ دستگاه خودرو پلاک مخدوش را توقیف کردیم، خودروهای متخلف برای ما قابل تشخیص است اما به دلیل خطای چشم ماموران ممکن است جرایمی به ناحق برای شخص دیگری ثبت شود لذا در این صورت شهروندان به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنند و مشکل خود را اعلام کنند تا بررسی‌ها صورت گیرد و رفع جریمه انجام شود.

رئیس پلیس راهور پایتخت با اشاره به اینکه جاعل پلاک خودروها باید جریمه خودرو پلاک جعل شده را صفر کند، خاطرنشان کرد: در حوزه حمل و نقل عمومی ضعف های زیادی داریم لذا شهرداری تهران با توان بیشتری به ناوگان حمل و نقل عمومی ورود کند و به نظر می‌رسد که نارضایتی در این بخش وجود دارد.

پایتخت پلیس راهور حمل و نقل عمومی خودرو شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر