کد خبر: 733175 A

با تصویب اعضای شورای شهر؛

اعضای شورای شهر تهران رسته‌های صنفی مجاز به استقرار در باغات را مشخص کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اعضای شورای شهر تهران در صد و بیست و ششمین جلسه خود به ادامه بررسی لایحه جایگزین برج‌باغ‌ها پرداختند و رسته‌های صنفی مجاز به استقرار در باغات را مشخص کردند.

بر این اساس در بخش فرهنگی، مجوز ایجاد سالن‌های کنسرت و نمایش، موزه‌های تاریخی، هنری، نمایشگاه، فرهنگسرا، کتابخانه، گالری، نگارخانه، خانه فرهنگ و کانون پرورش فرهنگی مجاز اعلام شد. همچنین ایجاد دفاتر مطبوعات در باغات نیز مجاز شد.

علاوه بر این ایجاد سالن‌های ورزشی، محوطه‌های روباز و مجموعه‌های کوچک تفریحی و سالن و تالار برگزاری جشن نیز در باغات مجاز اعلام شد. همچنین فعالیت‌های باغ گیاه‌شناسی، جانورشناسی، فعالیت‌های پشتیبان تولید محصولات زراعی و همچنین فعالیت‌های مرتبط با تولید گیاهان دارویی نیز در باغات مجاز اعلام شد.

در بخش آموزشی نیز مجوز ایجاد مدرسه طبیعت، مهد کودک، مدارس در پایه‌های مختلف، مرکز فنی و حرفه‌ای، نهضت سوادآموزی، مرکز آموزشی خصوصی، خدمات تحصیلی وابسته و تخصصی (معلولین جسمی و ذهنی و ...) و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی و فناوری نوین صادر شد.

علاوه بر این، در بخش اداری انجمن‌ها، کانون‌ها و تشکل‌های غیردولتی و موسسات خیریه مجاز به فعالیت در باغات شدند.

همچنین در بخش درمانی ایجاد آسایشگاه معلولین، خانه سالمندان، شیرخوارگاه، کانون کارآموزی کودکان و نوجوانان، مراکز اجتماعی درمان‌محور، موسسه حمایت از کودکان سرطانی، مراکز مرتبط با دامپزشکی و ... نیز مجاز اعلام شدند.

در بخش تجاری هم عملکردهای خرده‌فروشی مجاز اعلام شد و برای ایجاد بازارچه‌های سنتی و تهیه غذا مجوز صادر شد.

شایان ذکر است کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر با برخی از کاربری‌ها که در پیشنهاد کمیسیون شهرسازی و معماری آمده بود مخالف بودند اما پیشنهاد حذف این کاربری‌ها رای نیاورد و بنابراین کاربری‌های پیشنهاد شده از کمیسیون شهرسازی و معماری که به آنها اشاره شد، مورد تایید اعضا قرار گرفت.

شورای شهر شورای شهر تهران طبیعت موزه خانه فرهنگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر