کد خبر: 733106 A

رئیس پلیس بین الملل ناجا از آمادگی این پلیس برای همکاری با پلیس اینترپل کشور عراق به ویژه در حوزه هماهنگی در همایش بزرگ پیاده روی اربعین و مبارزه با جرایم سازمان یافته و تروریستی خبر داد.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، سردار "هادی شیرزاد"؛ رئیس پلیس بین الملل ناجا و سرلشکر "صادق عبدالرحمن" رئیس اینترپل کشور عراق روز گذشته با یکدیگر دیدار و گفت و گو کردند.

در این دیدار ابتدا سردار "هادی شیرزاد " ضمن عرض خیر مقدم، به سر لشکر "صادق عبدالرحمن" و هیئت همراه از ایجاد فرصت برای معرفی ظرفیت نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ابراز خرسندی و امیدواری کرد  طرف های مذاکره از فرصت پیش آمده، برای همکاری بیشتر دو کشور در زمینه های مختلف پلیسی استفاده کنند.

وی در ادامه ضمن دعوت از رئیس اینترپل کشور عراق برای بازدید از برخی واحدهای تخصصی ناجا بر همکاری های دو جانبه تاکید کرد و گفت: سرعت بخشی در استرداد و تعقیب مجرمان مستلزم گسترش روابط پلیسی، تبادل تجربیات و تقویت روابط دوستانه است و پیشنهاد می شود کمیته دو جانبه ای در این خصوص تشکیل تا امور مربوطه تسریع شود.

رئیس پلیس بین الملل ناجا بیان داشت: پلیس بین الملل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران آماده همکاری با پلیس آن کشور در زمینه های مختلف به ویژه هماهنگی در همایش بزرگ پیاده روی اربعین، مبارزه با جرایم سازمان یافته و جرایم تروریستی است و متقابلا پلیس کشور عراق نیز در همین زمینه با اینترپل تهران همکاری کند. 

سپس رئیس پلیس اینترپل عراق ضمن عرض تسلیت حادثه اخیر تروریستی در استان سیستان و بلوچستان، از اتفاقات مشابه در منطقه ابراز تاسف کرد.

 سرلشکر "صادق عبدالرحمن" ضمن تقدیر از میزبانی پلیس اینترپل تهران در سفر چند روزه هیئت عراقی و تشکر از زحمات نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در مراسم پیاده روی اربعین حسینی(ع) بیان داشت: پلیس جمهوری اسلامی ایران سابقه و تجربه بسیار خوبی در مبارزه با جرایم سازمان یافته، مبارزه با مواد مخدر و آموزش دارد که مایلیم از این تجربیات بهره مند شویم.

استان سیستان و بلوچستان اینترپل پیاده روی عراق هیئت همراه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر