کد خبر: 733096 A

اعضای شورای شهر تهران با ساخت و ساز ۳۰ درصدی در باغات بالای سه هزار متر موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اعضای شورای شهر تهران در صد و بیست و ششمین جلسه خود به ادامه بررسی لایحه جایگزین مصوبه برج‌باغ‌ها پرداختند.

زهرا صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر در جریان بررسی بند 7-3 از این لایحه گفت: تمام تلاش ما این است که عرصه بیشتری از باغات را به عنوان فضای سبز حفظ کنیم. زمانی که در باغ ساخت و ساز می‌شود طبیعتا به فضای سبز آن تعرض می‌شود پیشنهاد ما این است که تا جای ممکن عرصه کمتری برای ساخت و ساز آزاد شود.

وی افزود: ما پیشنهاد می‌کنیم در باغات سه تا پنج هزار متری 20 درصد از مساحت عرصه باغ ساخته شود و 80 درصد آن باغ بماند.

در ادامه شهربانو امانی، عضو دیگر شورای شهر تهران در مخالفت با پیشنهاد کمیسیون سلامت شورا گفت: مردم از ابتدا یاد گرفته‌اند در باغ‌های بالای پنج هزار متر 30 درصد ساخت و ساز کنند و 70 درصد را به عنوان باغ باقی بگذارند اگر ما ریل را عوض کنیم این خود موجب فساد و دور زدن مصوبات می‌شود.

آرش حسینی میلانی، عضو دیگر شورای شهر هم در موافقت با پیشنهاد صدراعظم نوری گفت: اساسا کمیته محیط زیست با بحث 30 به 70 که پیشنهاد کمیسیون شهرسازی و معماری در خصوص ساخت و ساز در باغات است مخالفت است و پیشنهادش این است که 20 درصد ساخت و ساز شود و 80 درصد باغ بماند.

محمد سالاری، دیگر عضو شورای شهر نیز در مخالفت با پیشنهاد صدراعظم نوری گفت: برای اینکه بتوانیم باغات بیشتری را به فضای عمومی تبدیل کنیم و در اختیار مردم قرار دهیم باید نسبت فضای سبز آنها به ساخت و ساز، 70 به 30 باشد و این کمک می‌کند تا قانون عملیاتی شود.

در ادامه، محسن هاشمی تاکید کرد: پیشنهاد کمیسیون سلامت مبنی بر نسبت 80 رصدی باغات به 20 درصد ساخت و ساز برای باغات بالای پنج هزار متر است و برای باغات سه تا پنج هزار متر، این کمیسیون نسبت 30 به 70 را پذیرفته است در نهایت پیشنهاد صدراعظم نوری با پنج موافق و 11 مخالف به تصویب نرسید.

ساخت و ساز سلامت شورای شهر شورای شهر تهران معماری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر