کد خبر: 733075 A

اعضای شورای شهر تهران مجوز ساخت حداکثر سه طبقه در باغات سه تا پنج هزار متری را صادر کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اعضای شورای شهر تهران صبح امروز در صدوبیست و ششمین جلسه خود به بررسی بندهای لایحه پیشنهادی جایگزین برج باغ پرداختند.

زهرا صدراعظم نوری، رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر گفت: رویکرد شورای شهر در تدوین لایحه جدید جایگزین برج باغ بارگذاری حداقلی و کاهش طبقات در باغات است و برهمین اساس پیشنهاد می‌شود در باغات سه تا پنج مترمربع سقف تراکم مجاز حداکثر با ارتفاع 13 متر باشد.

علی‌ اعطا در مخالفت با این پیشنهاد گفت: در زمان گذشته ساختمان‌هایی که در باغات ساخته می‌شد ارتفاعی بیش از 35 متر داشتند، اما حالا سقف ارتفاع 15 متر دیده شده است، چرا که او لیستی از کاربری‌های مجاز در باغات تهیه کردیم که مثلا باغات به تالار یا گالری تبدیل شوند که این کاربری‌ها نیازمند سقف بیشتر طبقات هستند و ما باید سقف ارتفاع را کاهش دهیم و گرنه لیست فعالیت‌های مجاز با 13 متر تعارض دارند.

 میلانی نیز در موافقت با این پیشنهاد گفت: پیشنهاد اولیه شهرداری ارتفاع 15 متر بود، اما کارشناسان طبقات را محاسبه کردند و دیدند اگر سقف هر طبقه را از کف تا کف سه متر در نظر بگیریم و همچنین اضافه کردن فضای جان پناه، عدد ارتفاع‌ ساختمان کمتر از 15 متر می‌شود.

در نهایت با رای اکثریت آرا مصوب شد که در باغات بین سه تا پنج هزار مترمربع سقف تراکم مجاز حداکثر ارتفاع 15 متر باشد که حدود سه طبقه می‌شود.

سلامت شورای شهر شورای شهر تهران لایحه محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر