کد خبر: 732937 A

سخنگوی وزارت بهداشت:

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: دریافت ارقام هنگفت برای ارائه خدمات درمانی در بیمارستان‌‌‌های خصوصی قابل قبول نبوده و به هیچ عنوان مطرح نیست

به گزارش ایلنا، ایرج حریرچی درخصوص تجویز خدمات غیرضروری در برخی بیمارستان‌‌‌های خصوصی، با بیان اینکه اقدامات درمانی در تمامی بیمارستان‌‌‌های دولتی مطابق با راهنماهای بالینی انجام می‌‌‌شود، گفت: در حال حاضر ۲۸۰ دستورالعمل و راهنمای بالینی ابلاغ شده است و روسای بیمارستان‌‌ها و پزشکان نیز حداکثر اقدامات لازم برای صرفه‌‌جویی در هزینه‌‌‌ها را انجام می‌‌‌دهند، در این راستا اقدامات متعددی در حوزه صرفه‌‌‌جویی در مصرف دارو و تجهیزات پزشکی بدون کاهش کیفیت در خدمات، انجام شده است.

وی افزود: دریافت ارقام هنگفت برای ارائه خدمات درمانی در بیمارستان‌‌‌های خصوصی قابل قبول نبوده و به هیچ عنوان مطرح نیست؛ چراکه دریافت وجه در بیمارستان‌‌‌های خصوصی نیز برحسب صورت حساب بیمارستان مشخص می‌‌شود، از طرفی، مسئولان فنی بیمارستان‌‌های خصوصی کنترل‌‌‌های شدیدی را اعمال کرده و همچنین از سوی وزارت بهداشت و سازمان تعزیرات نیز نظارت‌‌‌های دوره‌‌ای انجام می‌‌شود.

معاون کل وزارت بهداشت ادامه داد: در این زمینه میزان تخلفات اندک است و در مواردی که تخلفی مشاهده شود، برخورد قانونی صورت خواهد گرفت. مردم نیز در صورت مشاهده تخلف، می‌‌‌توانند شکایات خود را از طریق سامانه ۱۹۰ ثبت کنند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

حریرچی درخصوص مراسم چهارشنبه سوری نیز اظهار داشت: در سال گذشته، آمار آسیب ها و مرگ و میر ناشی از انفجار مواد محترقه کاهش چشمگیری داشت.

وی اضافه کرد: با توجه به میزان آسیب‌‌هایی چشمی و سوختگی‌‌ها که در سال‌‌های گذشته با آنها روبه‌رو بودیم، از نوجوانان، جوانان و خانواده‌‌های آنها درخواست داریم، بیش از گذشته احتیاط کنند تا ضمن محافظت از سلامتی خود، این مراسم کهن را به بهترین نحو برگزار کنند.

حریرچی یادآور شد: همچنین با افرادی که به فروش مواد منفجره اقدام می‌‌‌کنند نیز برخورد قانونی و قضایی صورت خواهد گرفت.

ایرج حریرچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر