کد خبر: 732928 A

مدیرعامل برج میلاد خبر داد:

مدیرعامل برج میلاد از برگزاری جشن جهانی نوروز با حضور سفرای کشورهای حوزه نوروز در این مجموعه فرهنگی- هنری در آستانه آغاز سال جدید خبر داد و تاکید کرد: جشن جهانی نوروز ۹ اسفند ماه در برج میلاد برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، علی درویش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌پور با بیان این مطلب گفت: این برنامه با محوریت اهمیت فرهنگی ثبت جهانی نوروز که نماد همبستگی منطقه‌ای و نشاندهنده قدرت فرهنگ در ایجاد همدلی بین کشورها است، در سالن همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه جشن جهانی نوروز با همکاری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و کمیسیون ملی یونسکو در ایران و برج میلاد برگزار خواهد شد، اظهار داشت: این مراسم با حضور سفرای ۱۲ کشور عضو پرونده ثبت جهانی نوروز  شامل ترکیه، آذربایجان، هند، پاکستان، ازبکستان، قرقیزستان، قزاقستان، تاجیکستان، افغانستان، ترکمنستان و عراق، برگزار خواهد شد.

مدیرعامل برج میلاد ادامه داد: در این برنامه سه گروه موسیقی از کشورهای ایران، افغانستان و آذربایجان هنرنمایی می‌‌‌کنند. همچنین ۱۲ کشور حوزه ثبت جهانی نوروز سفره‌‌‌های هفت سین کشورهای خود را در این مجموعه پهن می‌‌‌کنند تا با فرهنگ نوروزی یکدیگر آشنا شوند.

درویش‌پور افزود: سه گروه نوروزخوانی نیز به بازخوانی این آیین سنتی و باستانی خواهند پرداخت.

وی به اهدای نشان نوروز به میرشکاری پژوهشگری که پرونده ثبت جهانی نوروز را گردآوری کرده است، اشاره و تصریح کرد: در این مراسم قرار است در کنار سفرای کشورهای مختلف از تمبر نوروز نیز رونمایی شود. همچنین سفره هفت‌‌‌سین ایرانی در لابی مرکز همایش‌‌‌های برج میلاد پهن خواهد شد.

مدیرعامل برج میلاد اضافه کرد: نمایشگاه عکس نوروز ملل نیز در تاریخ ۹ اسفندماه همزمان با جشن جهانی نوروز در لابی مرکز همایش‌‌های برج میلاد افتتاح خواهد شد.

در این مراسم قرار است هنرمندان، ورزشکاران و چهره‌‌های برجسته فرهنگی نیز حضور داشته باشند.

علی درویش‌پور علی درویش‌پور؛ مدیرعامل برج میلاد علی درویش پور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر