کد خبر: 731950 A

رییس مرکز مطالعات برنامه‌ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از ابلاغ شیوه‌نامه نحوه هزینه‌کرد اعتبارات آموزشی شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از سوی این سازمان به استانداری‌ها خبر داد.

به گزارش ایلنا، مجید عبدالهی با اعلام این خبر گفت: شیوه‌نامه نحوه هزینه‌کرد اعتبارات آموزشی شهرداری‌‌‌ها و دهیاری‌‌ها به منظور ساماندهی، تسهیل و انتظام‌بخشی هزینه‌کرد اعتبارات آموزشی شهرداری‌‌‌ها و دهیاری‌ها که در بخشنامه بودجه شهرداری‌‌ها و دهیاری‌‌ها به آن اشاره شده، تهیه و به استان‌‌ها ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه مطابق بخشنامه بودجه شهرداری‌‌ها و دهیاری‌‌ها هر ساله سهمی از اعتبارات شهرداری‌‌ها و دهیاری‌‌ها به امر آموزش تخصیص می‌یابد، اظهار داشت: بنابراین لزوم ساماندهی و هماهنگ‌‌‌سازی و رعایت چارچوب‌‌‌های قانونی بر نحوه هزینه‌‌‌کرد این اعتبارات ضروری است.

این مقام مسئول اضافه کرد: بر همین اساس مرکز مطالعات برنامه‌‌‌ریزی شهری و روستایی،‌ شیوه‌نامه نحوه هزینه‌کرد اعتبارات آموزشی شهرداری‌‌ها و دهیاری‌‌های کشور را تهیه و تدوین کرده و شهرداری‌‌ها و دهیاری‌‌ها باید حداقل دو، سوم اعتبارات آموزش و پژوهش خود را در امر آموزش کارکنان شهرداری‌‌ها و دهیاری‌‌ها هزینه کند. 

عبدالهی افزود: به موجب این شیوه‌‌نامه، شهرداری‌‌ها و دهیاری‌‌ها وفق بودجه مصوب خود مکلفند سهم اعتبارات آموزشی خود را طبق سازوکارهای تعیین شده در شیوه‌‌نامه با همکاری استانداری‌ها هزینه کند.

وی ادامه داد: همچنین در این شیوه‌‌نامه مسئولیت نظارت بر نحوه هزینه‌کرد اعتبارات آموزشی در سطح استان برعهده معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری و در سطح ملی مرکز مطالعات برنامه‌ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تعین شده است.

رییس مرکز مطالعات برنامه‌‌ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداری‌‌ها و دهیاری‌‌های کشور یادآور شد: این شیوه‌‌‌نامه از تاریخ ابلاغ، ملاک عمل در نحوه هزینه‌کرد اعتبارات آموزشی شهرداری‌‌ها و دهیاری‌‌‌های کشور خواهد بود.

سازمان شهرداری ها و دهیاری ها سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر