کد خبر: 731922 A

اعطا خبر داد:

رییس همایش «تهران، چهار دهه معماری و طرح‌های شهری» به تشریح جزییات برگزاری این همایش دو روزه پرداخت و تاکید کرد: این همایش در چهار بخش با عناوین «تهران و مردم»، «تهران و معماری»، «تهران و مدیریت شهری» و «تهران و آینده» برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، علی اعطا رئیس کمیته معماری و طرح‌‌‌های شهری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه همایش «تهران، چهار دهه معماری و طرح‌‌‌های شهری» ۸ و ۹ اسفند ماه امسال در فرهنگستان هنر برگزار خواهد شد، گفت: به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در کمیته معماری و طرح‌‌های شهری شورای شهر به این جمع‌‌بندی رسیدیم که فرصتی را به وجود آوریم تا حوزه معماری و طرح‌‌های شهری طی ۴۰ سال گذشته بازخوانی و تجربیات کسب شده مرور شود.

وی با اشاره به بخش اول همایش که با عنوان «تهران و مردم» برگزار می‌‌شود، اظهار داشت: در این بخش حق بر شهر و حیات اجتماعى در فضاهاى همگانى مورد بحث و بررسی قرار می‌‌گیرد.

رییس همایش «تهران، چهار دهه معماری و طرح‌های شهری» با اشاره به بخش دوم همایش که تحت عنوان «تهران و مدیریت شهری» نام‌‌گذاری شده است، اظهار داشت: جریان‌‌‌شناسى مدیریت توسعه شهرى تهران  موضوعی است که در این بخش مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

اعطا با اشاره به روند برگزاری روز دوم همایش در روز ۹ اسفند تصریح کرد: در ادامه پنل‌‌‌‌های روز نخست، بخش سوم همایش تحت عنوان «تهران و معماری» با محوریت بازنمایى چهار دهه معمارى زمینه و شاخص، بناهاى عمومى و مسابقات معمارى تهران برگزار می‌‌‌شود و در نهایت، در بخش «تهران و آینده» به عنوان آخرین بخش همایش دو روزه «تهران، چهار دهه معماری و طرح‌‌‌های شهری»، چشم‌‌انداز توسعه پایدار شهر تهران و بررسی تحقق‌‌پذیری آن مورد بحث و بررسی قرار می‌‌گیرد.

علی اعطا علی اعطاء
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر