کد خبر: 731602 A

نایب رییس و دبیر اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی اعلام کرد:

نایب رییس و دبیر اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی با اشاره به صادرات تجهیزات پزشکی ایران به ۴۰ کشور دنیا، گفت: سال گذشته ۲۴ میلیون دلار به صورت رسمی صادرات از گمرک داشتیم که این میزان معادل ۶۸۰ تن صادرات تجهیزات پزشکی بود.

به گزارش ایلنا، رضا کمپانی، در آستانه برگزاری بیست و دومین نمایشگاه بین المللی ایران هلث، اظهار کرد: ۴ تشکل شامل اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی، انجمن مهندسی پزشکی، انجمن صنفی تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی و اتحادیه بازرگانان در برگزاری این نمایشگاه که از ۱۸ تا ۲۱ خردادماه سال آینده برگزار می شود، مشارکت دارند.

وی افزود: امسال افزایش متراژ ریالی برای شرکت های داخلی تولیدکننده تجهیزات پزشکی داریم، اما با توجه به ریزش شرکت های خارجی متراژ پاویون ها کاهش خواهد داشت.

نایب رییس و دبیر اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی عنوان کرد: سال گذشته ۲۴ میلیون دلار به صورت رسمی صادرات تجهیزات پزشکی از گمرک داشتیم که این میزان معادل ۶۸۰ تن صادرات تجهیزات پزشکی بود.

مهندس کمپانی با اشاره به ضرورت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در زمینه تجهیزات پزشکی، تصریح کرد: از بیست و دوم فروردین ماه سال جاری، تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی با مشکلات واردات مواد اولیه مواجه شدند و این مساله تولید و توان آنها را تضعیف کرد، از طرفی نیز با کاهش صادرات مواجه شدیم، اما با این وجود از ابتدای سال تاکنون ۱۸ میلیون یورو برای ثبت صادرات در حوزه تجهیزات پزشکی داشتیم.

 نایب رییس و دبیر اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی خاطرنشان کرد: در حال حاضر، تجهیزات پزشکی ایران به ۴۰ کشور دنیا صادر می شود که این صادرات به روش های مختلف انجام می شود. بخشی از کشورهای هدف محصولات ایران را با برند ساخت ایران درخواست کرده و برخی درخواست راه اندازی خط تولید محصولات در کشورشان را دارند. همچنین برای تعدادی از کشورها نیز کالا را طبق سفارش تولید کرده و محصول با برند متفاوتی عرضه می‌شوند.

مهندس کمپانی اعلام کرد: کشورهای اروپای غربی، آلمان و  ایتالیا از جمله کشورهای مقصد تجهیزات پزشکی ایران هستند.

نایب رییس و دبیر اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی در پایان تاکید کرد: نمایش و ارائه تجهیزات آزمایشگاهی، دارویی و پزشکی از محورهای اصلی این نمایشگاه است و موضوعات دیگری همچون گردشگری سلامت، استارت آپ، اپلیکیشن های سلامت و رسانه‌های حوزه سلامت برای این نمایشگاه در نظر گرفته شده است.

نایب رییس و دبیر اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر