کد خبر: 731434 A

قائم مقام معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران خبر داد:

قائم مقام معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران، از تخفیف ۵۰ تا ۷۰ درصدی طرح ترافیک در سقف سهمیه‌ای برای آژانس‌ها و وانت‌بارها خبر داد.

به گزارش ایلنا، شهریار افندی‌‌زاده در مورد سهمیه طرح ترافیک و حلقه دوم برای آژانس‌‌‌ها و وانت‌بارها گفت: امسال برای طرح ترافیک آژانس‌‌ها در سقف سهمیه ۵۰ درصد تخفیف لحاظ شده است و در صورت داشتن «سند سفر»، این تخفیف به ۷۰ درصد می‌رسد.

وی افزود: در مورد وانت‌بارها نیز همین تخفیف لحاظ شده است و اگر خودرویی دارای باربرگ یا سند حمل جابجایی باشد، این تخفیف به ۷۰ درصد می‌‌رسد، یعنی ضرایب ۰.۵ به ۰.۳ کاهش خواهد یافت.

قائم مقام معاونت حمل و نقل ترافیک در مورد محدوده حلقه دوم اظهار داشت: همین تخفیف برای آژانس‌‌ها و وانت‌بارها در مورد حلقه دوم نیز لحاظ شده است، تنها تفاوت آن با طرح ترافیک این است که در محدوده حلقه دوم سقف سهمیه وجود ندارد.

افندی‌زاده ادامه داد: مشکلات طرح ترافیک سال ۹۷ رفع شده و سیستم یکپارچه‌ای برای محدوده طرح ترافیک و حلقه دوم ایجاد خواهد شد. همچنین مطالعات و بررسی‌های مناسبی برای طرح ترافیک و حلقه دوم در سال ۹۸ صورت گرفته و می‌تواند طرح خوبی اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه شورای حمل و نقل ترافیک ۳ ماه فرجه برای اجرای طرح حلقه دوم در نظر گرفته است تا مردم به خوبی با آن آشنا شوند، تصریح کرد: هر خودرو برای ورود به حلقه دوم در هر فصل می‌تواند ۲۰ روز به صورت رایگان و بدون لحاظ پلاک در محدوده حضور داشته باشد و برای تردد بیشتر در این محدوده عوارض پرداخت کند.

قائم مقام معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در مورد خودروهای پلاک شهرستان نیز خاطرنشان کرد داد: روزهای مجاز برای ورود پلاک شهرستان به حلقه دوم در هر فصل ۱۵ روز و منوط به ثبت نام در سامانه تهران من است.

افندی‌زاده با اشاره به اینکه سقف سهمیه در هیچ یک از روزهای ۹۷ پر نشد، ابراز داشت: برهمین اساس سقف سهمیه طرح ترافیک در سال ۹۸ تغییر نخواهد کرد.

به گفته وی سهمیه های مربوط به جانبازان، خبرنگاران و سایر موارد بدون تغییر اعمال خواهد شد.

قائم مقام معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران اضافه کرد: زمان پیک اول ترافیک نیز از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۰ صبح و پیک دوم از ساعت ۱۶ تا ۱۹ در نظر گرفته شده است. در روز پنجشنبه نیز طرح از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۳ خواهد بود.

طرح ترافیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر