کد خبر: 731209 A

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در حاشیه برگزاری فینال اولین دوره مسابقات فوتسال تاکسیرانی‌های کشور در بندرعباس با بیان اینکه خوشبختانه در زمینه توسعه ورزش همگانی شاهد اقدامات خوبی در شهرداری‌ها هستم، تصریح کرد: حفظ سلامتی و تندرستی کارکنان بخش‌های مختلف شهرداری و جانبازان و معلولان هم باید به‌طور جدی از اولویت‌های شهرداری‌ها باشد.

به گزارش ایلنا، مهدی جمالی‌نژاد با اشاره به برگزاری اولین دوره مسابقات فوتسال تاکسیرانی‌های کشور گفت: هدف اصلی از برگزاری این مسابقات این است که خانواده بزرگ خدوم و پرتلاش تاکسیرانی‌های شهری با توجه به شرایط کاری خود، حتما زمانی را در روز به ورزش و نرمش اختصاص دهند تا با شادابی و تندرستی بتوانند به مردم خدمت کنند و احتمال بروز بیماری‌های ناشی از نشستن طولانی پشت فرمان تاکسی را کاهش دهند.

وی با اشاره به اینکه تمرین‌ها و نرمش‌های سبک ورزشی بهترین راه پیشگیری از بیماری‌هاست، افزود: همین موضوع برای رانندگان اتوبوس و همچنین کارگران زحمتکش بخش‌های مختلف شهرداری هم باید در نظر گرفته شود.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور همچنین گفت: به‌دنبال برنامه‌ریزی برای برگزاری مسابقات ورزشی در رشته‌های مختلف با حضور کارکنان شهرداریها به‌صورت منطقه‌ای و ملی هستیم.

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به وظایف شهرداری‌ها در قبال معلولان و جانبازان گفت: شهردار‌ی‌ها باید علاوه بر مناسب‌سازی معابر شهری و ساختمان‌های عمومی برای جانبازان و معلولان به فکر تهیه  و در اختیارگذاشتن فضاها و مجموعه‌های ورزشی مخصوص این قشر با همکاری سازمان‌های دولتی و مراکز درمانی و سازمان‌های مردم‌نهاد هم باشند.  

جمالی‌نژاد با بیان اینکه ورزش در شهرهای بزرگ که ابعاد گوناگون شهرنشینی در آنها به‌سرعت در حال رشد است و بیماری‌های خاص این موضوع هم در حال افزایش است برای تمامی اقشار مردم در سنین مختلف لازم است، گفت: در زمینه توسعه ورزش همگانی اقدامات خوبی در شهرداری‌ها انجام شد ولی باید به‌طور مستمر در تمامی محلات شهر توسعه یابد و همواره از اولویت‌های شهرداری باشد.

وی افزود: خوشبختانه اقدامات موثری در راستای تامین و تجهیز امکانات موردنیاز ورزشی در سطح بوستان‌های مناطق مختلف شهرها و روستاها به‌صورت رایگان با محوریت شهرداری ها و دهیاریها انجام شده است و در شهرهای بزرگ. شهروندان می‌توانند با فاصله اندکی از محل زندگی و کار خود به فضاهای ورزشی دسترسی داشته باشند.

جمالی‌نژاد تصریح کرد: تامین سلامت کودکان و نوجوانان، بانوان و افراد میانسال هم بسیار مهم است و به نظر می‌رسد دستگاه‌های فرهنگی شهرداری در همکاری با رسانه‌ها باید روی تشویق این قشرها به ورزش که خوشبختانه زیرساخت‌های آنها توسط شهرداری فراهم شده، برنامه‌ریزی‌های بیشتری انجام دهند و اجرای مستمر برنامه‌هایی نظیر پیاده‌روی خانوادگی می‌تواند موثر باشد.

در پایان برگزاری فینال اولین دوره مسابقات فوتسال تاکسیرانی‌های کشور تیم سازمان تاکسیرانی کاشان با غلبه بر تیم اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور مقام اول را کسب کرده و تیم سازمان حمل و نقل بار و مسافر تربت حیدریه به مقام سوم دست یافت.

سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر