کد خبر: 730694 A

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی پایتخت، با اشاره به دستگیری باند ۷ نفره ای که در زمینه سرقت و خرید و فروش موتورسیکلت های مسروقه فعالیت داشتند، گفت: اعضای این باند شامل یک سارق، یک رابط بین سارق و مالخرها و ۵ مالخر در تهران، شهریار و بهارستان شناسایی، دستگیر و تحویل مرجع قضایی شدند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ کارآگاه "علی عزیزخانی" در تشریح این گفت: ماموران کلانتری ۱۲۹جامی اوایل دی ماه سال جاری در خیابان حافظ حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی به شخصی مظنون شدند که در بازرسی بدنی از وی ۲ عدد وسیله مخصوص سرقت موتورسیکلت کشف می کنند که در این راستا متهم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده اولیه برای انجام تحقیقات تکمیلی تحویل پایگاه هشتم پلیس آگاهی شد.

وی افزود: در تحقیقات و بررسی های صورت گرفته و از جمله در بازبینی تصاویر سارقان ضبط شده در صحنه های سرقت که در محدوده کلانتری جامی اتفاق افتاده بود مشخص شد پنج فقره از سرقت موتورسیکلت توسط متهم دستگیر شده انجام شده است.

این مقام انتظامی عنوان داشت: متهم که ابتدا منکر اتهامات وارده بود با به دست آمدن این اطلاعات در بازجویی های صورت گرفته، اظهار داشت که با شخصی به هویت قدیر اقدام به سرقت می کرده است و از ۲ ، سه ماه گذشته حدود ۳۰ دستگاه موتورسیکلت در محدوده های مولوی، بازار و خیام سرقت و موتورهای سرقتی را با همکاری فردی به نام "مجید"، در شهرستان بهارستان به فروش رسانده است و پول به دست آمده از فروش موتورها را صرف خرید مواد مخدر می کرده است.

سرهنگ عزیزخانی، تصریح کرد: با اطلاعات به دست آمده مجید شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه وی تعدادی اسناد جعلی متعلق به انواع موتورسیکلت کشف شد که در استعلام صورت گرفته از این مدارک، شانزده فقره سرقت موتورسیکلت کشف شد.

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به اینکه با اعترافات مجید، پنج مالخر نیز شناسایی و دستگیر شدند، خاطر نشان کرد: از مخفیگاه این پنج متهم نیز ۲ دستگاه موتورسیکلت مسروقه کشف و تاکنون تعداد ۲۰ تن از مالباخته ها شناسایی و پرونده اولیه متهمان در حال حاضر در شعبه چهارم دادیاری دادسرای ناحیه ۱۱ تهران رسیدگی می شود.

رییس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر