کد خبر: 730637 A

شهردار تهران در گفت‌وگو با ایلنا:

شهردار تهران گفت: هر فردی در شهر از خدمات بیشتری استفاده کند، باید هزینه آن را بپردازد و البته معنایش این نیست که بخواهیم از همه مردم هزینه بالا دریافت کنیم.

پیروز حناچی (شهردار تهران) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، گفت: در مجلس دو لایحه داریم که اگر به تصویب برسد، بخش عمده‌ای از درآمدهای پایدار برای شهر تهران تامین می‌شود. یکی از این لوایح، لایحه منابع مالی پایدار و دیگری لایحه مالیات بر ارزش افزوده است.

وی در ادامه گفت: تامین درآمدهای پایدار یعنی اگر کسی از در شهرداری برای دریافت پروانه وارد نشد، شهرداری از پس امور جاری خود برآید.

شهردار تهران در پاسخ به این پرسش که شهرداری علاوه بر دریافت عوارض از مردم چه درآمدهای پایدار دیگری می‌تواند داشته باشد، عنوان کرد: عوارض، مالیات محلی، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات خودرو و ... از جمله درآمدهای پایدار است و همه درآمدهای شهری از همین جنس عوارض و مالیات است.

حناچی تاکید کرد: هرکس در شهر از خدمات بیشتری استفاده کند، باید هزینه آن را هم بپردازد، البته معنایش این نیست که بخواهیم از همه مردم هزینه بالا دریافت کنیم، بلکه این هزینه بر مبنای میزان استفاده از خدمات شهری دریافت می‌شود.

شهردار تهران عوارض پیروز حناچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر