کد خبر: 730570 A

قائم‌مقام وزیر آموزش و پرورش:

قائم‌مقام وزیر آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر ۲۶۱۷ دانش آموزان طیف اوتیسم در کشور وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، امیرعلی نعمت الهی، قائم ‌مقام وزیر و سرپرست مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش در همایش اوتیسم که در سالن همایش های بین المللی برج میلاد برگزار شد، گفت: غفلتی توسط خانواده ها در خصوص بیماری اوتیسم وجود دارد در حالی که  در آموزش و پرورش ظرفیت اطلاع رسانی از طریق شبکه تعاملی سینا ایجاد شده و تا آنجا که ظرفیت داشته باشد بحث های مورد نظر مطرح می‌شود و آموزش و پرورش استثنایی نیز پیگیر امور این دانش آموزان است.

وی همچنین افزود: در حال حاضر ۲۶۱۷ دانش‌آموز طیف اوتیسم وجود دارد که از این تعداد ۴۸۱ دختر و مابقی پسر هستند ۳۲۷ کلاس خاص، ۳۰ مدرسه مستقل دولتی و ۱۸ مدرسه غیردولتی نیز درنظر گرفته شده است.

نعمت اللهی درخصوص ۶ جلد کتاب درسی با رویکرد مهارت آموزی گفت: یادگیری می تواند در سازمان استثنایی به طور ویژه در دانش آموزان مورد توجه باشد.

قائم ‌مقام وزیر در خصوص  تربیت معلم گفت: بیش از ۴۵ دوره آموزشی با همکاری سازمان های مربوطه داشته ایم و برای آموزش والدین محتوای آموزشی داریم. اعتقاد داریم برگزاری این نشست ها خانواده را با این بیماری آشنا می کند و باید کار جهادی در این مورد داشته باشیم.

امیر علی نعمت‌الهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر