سرخط خبرها:
کد خبر: 730368 A

مختاری خبر داد:

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران از کاشت ۱۱۰۰ اصله درخت چنار سالم و قوی در خیابان ولیعصر (عج) تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش ایلنا، علی‌محمد مختاری با بیان اینکه عملیات آماده‌سازی بستر و حفر گودال برای غرس ۱۱۰۰ اصله درخت ۱۰ تا ۱۵ ساله که به صورت روت بال از نهالستان‌ها به تهران انتقال یافته‌اند در خیابان ولیعصر (عج) انجام شده است، گفت: عملیات کاشت درختان سه اسفندماه با کاشت ۴۰ اصله درخت چنار به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی آغاز می‌شود و تا پایان امسال با کاشت ۱۱۰۰ اصله درخت به اتمام خواهد رسید.  

وی ادامه داد: ۵۵۰ اصله از این درختان در محدوده مناطق ۳ و ۶ از تقاطع خیابان شهید بهشتی به سمت شمال خیابان ولیعصر (عج) و ۵۵۰ اصله دیگر در محدوده منطقه ۱۱ از تقاطع انقلاب به سمت جنوب غرس می‌شوند.

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران افزود: در این پروژه ابتدا تیمار و رسیدگی به درختان آسیب‌‌‌دیده و شناسایی درختان خشک قدیمی که تنه و ریشه آنها دچار پوسیدگی شدید شده است و احتمال سقوط آنها می‌رود. در دستورکار قرار گرفته و پس از ضدعفونی محلی که درخت از آن خارج شده، درختان سالم و قوی با محیط بن بیش از ۵۰ سانتیمتر کاشته می‌‌شوند. 

مختاری اضافه کرد: تغذیه درختان با اضافه کردن کودهای آلی از طریق ایجاد چال کود، تمهیدات لازم جهت جلوگیری از ورود پساب‌‌های آلوده و جلب همکاری کسبه محل به منظور حفظ درختان و جلوگیری از تخلیه زباله و آب‌های آلوده در پای درختان در دستورکار موکد دست‌‌اندرکاران اجرای این پروژه قرار دارد.

علی‌محمد مختاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر