کد خبر: 730267 A

سردار رحیمی:

رییس پلیس تهران بزرگ گفت: بعد از یک سال از شهادت شهدای فاطمیه هنوز داغ این شهیدان تازه است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار حسین رحیمی، رییس پلیس تهران بزرگ در حاشیه نخستین مراسم سالگرد شهدای خیابان پاسداران (شهدای فاطمیه) که عصر امروز در حسینه فاطمه زهرا(س) پادگان ولیعصر برگزار شد، گفت: در درگیری‌هایی که سال گذشته به وجود آمد، همان دراویش مسیر انحرافی را طی کردند و موجب رخ دادن درگیری و اغتشاش شدند.

سردار رحیمی ادامه داد: این با سوء استفاده از سعه صدر و آرامش نظام صورت گرفت و برخلاف اینکه بارها به آنها تذکر داده شده بود، رفتار زشتی در برابر رزمندگان اسلام داشتند.

وی با بیان اینکه در ابتدا دروایش این درگیری آغاز  کردند، گفت: با شروع این درگیری نیروی انتظامی ایستادگی کرد، اما در این نبرد ناجوانمردانه به شکل مظلومانه‌ای نیروهای ما به شهادت رسیدند.

 رحمیی با اشاره به اینکه بعد از یک سال هنوز داغ این شهیدان تازه است، گفت: در اینجا شاهد هستید که جمعیت بسیار عظیمی برای زنده نگه داشتن نام شهدای فاطمیه در کنار هم جمع شده‌اند.

وی ادامه داد: طی آن دو ماهی که ما با آنها درگیر بودیم، نیروی انتظامی هرگز درگیری را آغاز نکرد و شروع‌کننده نبود و تماماً با سعه صدر رفتار کرد، اما دراویش بودند که از چوب و کوکتل مولوتوف استفاده کردند و درگیری را شروع کردند و در نهایت چنین جتایتی را به وجود آوردند.

او در این مراسم همچنین گفت: علاوه بر اینکه امروز عزادار این شهدا هستیم، ۲۸ نفر از هموطنانمان در زاهدان به دلیل تحرکات خرابکارانه دشمنان به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: دشمن باید از روی جنازه ما رد شود تا بتواند به ما و نظام ما خدشه‌ای وارد کند.

سردار رحیمی بیان کرد: در طول تاریخ بسیاری از جنگ‌ها ناجوانمردانه به ما تحمیل شد‌.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پایان اظهار داشت: در راه تامین امنیت کشور و راه امام خمینی کوتاه نمی‌آییم و امروز ما بر روح بلند شهدای فاطمیه (شهید محمد حسین حدادیان، رضا مرادی، رضا امامی و محمد علی بایرامی)  درود خواهیم فرستاد.

رییس پلیس تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر