کد خبر: 729499 A

در پاسخ به ایلنا مطرح شد؛

شهردار تهران در خصوص سرانجام رسیدگی به تخلفات بانک شهر و شرکت جهان در دوره مدیریت پیشین شهرداری تهران گفت: در گزارش 100 روزه‌ای که تهیه خواهیم کرد و در صحن شورای شهر ارائه می‌کنیم، اعلام خواهیم کرد که شهرداری را چگونه تحویل گرفته و در این مدت چه کار کرده‌ایم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پیروز حناچی در حاشیه مراسم واگذاری باغ عبقری به شهرداری تهران در جمع خبرنگاران گفت: امروز دو باغ از سوی بنیاد مستضعفان تحویل شهرداری تهران شد که تبدیل به فضای عمومی شود و همچنان مراودات فیمابین این دو نهاد برای واگذاری باغات ادامه دارد.

وی ادامه داد: حال شهرمان خوب نیست، باید از همین فضاهای سبز باقی مانده در شهر مراقبت کنیم و تلاش کنیم این فضاهای سبز تبدیل به فضاهای عمومی شود.

حناچی در پاسخ به پرسشی در خصوص سرنوشت باغ برره گفت: لکه های بزرگی در شهر وجود دارند که در حال توافق با مالکان تهران هستیم که از آنها به نفع شهر استفاده کنیم. در خصوص باغ برره نیز با همین نگاه در حال مذاکره و تفاهم هستیم.

او در خصوص اینکه چه تعداد باغ در اختیار نهادهای دولتی و غیردولتی وجود دارد، گفت: آمار دقیق این باغات وجود دارد؛ تعداد زیادی نیستند، اما دو نهاد بنیاد مستضعفان و کمیته امداد آمادگی مذاکره برای واگذاری این باغات را دارند و امیدواریم فضا برای تعیین‌تکلیف این باغات فراهم شود.

شهردار تهران در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص ترک‌های برج میلاد گفت: سازه برج میلاد با سالن همایش‌ها دو سازه کاملا متفاوت هستند. سازه برج مشکلی ندارد، اما وضعیت سالن همایش‌ها در نزدیکی گودی خطرناک است که در حال حاضر مقاوم‌سازی آن انجام شده و برای تثبیت باید بر روی آن سازه‌ای احداث شود تا از خطر دور شود. میزان حجمی که باید بر روی آن بارگزاری شود، درآمده و به سرمایه‌گذار اعلام شده است که به زودی در خصوص آن تعیین‌تکلیف می‌شود. همچنین سازه برج به طور دائم پایش می‌شود و مشکلی ندارد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا در خصوص سرانجام رسیدگی به تخلفات بانک شهر و شرکت جهان در دوره مدیریت پیشین شهرداری تهران گفت: در گزارش 100 روزه‌ای که تهیه خواهیم کرد و در صحن شورای شهر ارائه می‌کنیم، اعلام خواهیم کرد که شهرداری را چگونه تحویل گرفته و در این مدت چه کار کرده‌ایم.

حناچی در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه پیش از این وعده داده بودید، توزیع طرح ترافیک خبرنگاران به نهاد تخصصی آن منتقل می‌شود، آیا این وعده محقق می‌شود؟ گفت: نحوه تحقق وعده خود را پیگیری می‌کنیم، اما سه‌شنبه‌های بدون خودرو یک پیام دارد و این است که از خودروی شخصی استفاده نکنید.

او در واکنش به خبرنگاری که از وی درخواست کرد، یک روز از اتوبوس برای رفتن به محل کار خود استفاده کند، گفت: من از همه مدهای حمل و نقل عمومی استفاده کرده‌ام و در خصوص برخی مدها دچار مشکلیم که از این بابت شرمنده مردم هستیم. در تهران 3 هزار اتوبوس کم داریم و تا این میزان اتوبوس فراهم نشود، با ازدحام مسافر مواجهیم. در جلسه اخیر شهرداران کلان‌شهرها با معاون رئیس جمهور دو موضوع مترو و نوسازی ناوگان پیگیری شد و امیدواریم با همکاری دولت از شرمندگی مردم دربیاییم.

شهردار تهران پیروز حناچی تخلفات "بانک شهر" و "شرکت جهان"
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر