کد خبر: 729271 A

ملکی به ایلنا خبر داد:

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از اطفای حریق در یک مجتمع تجاری و نجات جان ۱۵ نفر خبر داد.

جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره جزییات این حادثه گفت: در ساعت ۱۴:۳۵ عصر امروز یک مورد حادثه آتش‌سوزی در یک مجتمع تجاری در خیابان اقدسیه، خیابان فیروزبخش به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی تهران اطلاع داده می‌شود.

وی با بیان اینکه بلافاصله سه ایستگاه با امکانات کامل به محل حادثه اعزام شد، اظهار داشت: محل حادثه یک مجتمع تجاری ۹ طبقه بود که شش طبقه منفی با کاربری پارکینگ نیز داشت. در طبقه منهای شش در کابل‌ها و سیم‌های برق موجود در آن آتش‌سوزی اتفاق افتاده بود و در حال گسترش بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی افزود: دود حاصل از آتش‌سوزی به طبقه منهای سه نفوذ کرده بود که با حضور آتش‌نشانان و عملیات به موقع از گسترش بیشتر و سرایت دود به طبقات بالایی و تجاری جلوگیری شد.

ملکی با بیان اینکه قبل از رسیدن آتش‌نشانان نگهبانان و حراست مجتمع با خاموش‌کننده‌هایی که در این مجتمع تجاری موجود بود اقدام به خاموش کردن آتش کرده بودند، تصریح کرد: همین عملیات اولیه باعث شد تا آتش به سرعت خاموش و از سرایت آن به دیگر بخش‌های این مجتمع جلوگیری شود.

وی ادامه داد: در این حادثه یک نفر از نگهبانان دچار دودگرفتگی شده بود که تحویل عوامل اورژانس شد همچنین حدود ۱۵ نفر از افرادی که در طبقات پارکینگ نیز حضور داشتند در وضعیت ناایمن دود گرفته قرار داشتند که با کمک آتش‌نشانان خارج شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر