کد خبر: 729160 A

رییس دانشگاه علم و صنعت مطرح کرد:

رئیس دانشگاه علم و صنعت نتیجه تعاملات بین‌المللی ایران و آلمان ۲۲ پروژه علمی عنوان کرد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا، جبارعلی ذاکری، رئیس دانشگاه علم و صنعت در نهمین نشست سراسری هم‌اندیشی معاونان و مدیران بین المللی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی  پارک‌های علم و فناوری گفت: دانشگاه علم و صنعت ارتباطات بین المللی خوبی را با کشور آلمان شروع کرده است. دانشگاه ما دانشگاهی است که طی سه دوره برنامه‌های راهبردی را تجربه کرده و الان در برنامه چهارم توسعه ارتباط بین الملل، دیپلماسی علمی را همگام با فعالیت‌های علمی دانشگاه‌های برتر برای خود تدوین کرده است.

وی ادامه داد: اعتقاد داریم تعاملات بین المللی باید صورت بگیرد و باید از ظرفیت‌های دانشگاهای کشورهای متقابل استفاده شود. دو سال گذشته ما طرحی به نام 2+2 (2 2plas ) را شروع کردیم و توانستیم در این مسیر گام‌هایی را برداریم تا دانشگاه‌ها در انتقال تجهیزات و فناوری دخیل باشند.

ذاکری بیان کرد: سال گذشته با دانشگاه‌های آلمان اراتباط برقرار کردیم. سال گذشته روز علمِ آلمان در این کشور برگزار و راهکار‌ها جهت پروژه‌های متعدد برگزار شد. نتیجه این مراسم تعیین ۲۲ طرح ملی با دانشگاه کشور و دانشگاه آلمان شد تا دانشمندان ایران و آلمان با هم تعاملات بیشتری داشته باشد و این تعامل را ادامه دهند‌. خوشبختانه طرف‌های آلمانی تمایل به ادامه همکاری با ایران را دارند‌.

رییس دانشگاه علم و صنعت در پایان تصریح کرد: از طرح‌های علم و فناوری استقبال می‌کنیم و امیدوارم در این زمینه گام‌های موثری برداریم و این جلسه هم‌افزایی خوبی بین شما ایجاد کند تا نتیجه آن ارتقا سطح علمی کشورمان در منطقه باشد.

آموزش عالی ایران ایران و آلمان برنامه چهارم توسعه دانشگاه علم و صنعت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر