کد خبر: 729012 A

معاون بهداد ناجا اعلام کرد:

معاون بهداد ناجا به شهادت ۳۳ نفر و مجروحیت ۸۸۱ نفر از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه امسال پرداخت و گفت: بالغ بر ۱۸ هزار و ۶۰۰ اعزام آمبولانس در ماموریت های ناجا در این بازه زمانی داشته‌ایم.

به گزارش ایلنا، سردار سید محمدرضا سید احمدیان، معاون بهداد ناجا در آیین رونمایی از ۳۰ دستگاه آمبولانس ملحق شده به زنجیره امداد و انتقال معاونت بهداد ناجا با اشاره به اهمیت حوزه امداد به عنوان یکی از ماموریت های اصلی این معاونت، اظهار کرد: طی ۳ سال گذشته تلاش ها برای مستقل کردن جایگاه سازمانی امداد ادامه داشت؛ خوشبختانه با تصویب معاونت طرح و برنامه و بودجه ستاد کل نیروهای مسلح از ۷ ماه گذشته، امداد که پیش از این به عنوان زیرشاخه ای از درمان بود به عنوان حوزه ای مستقل به لحاظ ساختاری و تشکیلاتی مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

معاون بهداد ناجا به شهادت ۳۳ نفر، مجروح شدن ۸۸۱ نفر و بالغ بر ۱۸ هزار و ۶۰۰ اعزام آمبولانس در ماموریت های ناجا از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه امسال اشاره و تصریح کرد: رویکرد ما در حوزه امداد، ارتقاء استانداردهای امداد رسانی از طریق تقویت اورژانس های پیش بیمارستانی و افزایش سرعت امداد و انتقال مجروحان در استان های مرزی به ویژه استان های آذربایجان غربی و سیستان و بلوچستان است.

وی افزود: آمبولانس به عنوان راهبردی ترین ابزار امداد رسانی در اورژانس های پیش بیمارستانی و افزایش سرعت انتقال مجروحان در کاهش خونریزی و پیشگیری از تلفات نیروها، نقش تاثیرگذاری دارد.

بنابراعلام پایگاه خبری پلیس، سردار سید احمدیان با بیان اینکه  در حال حاضر ۵۴۱ دستگاه آمبولانس در زنجیره امداد و انتقال معاونت بهداد فعال هستند، گفت: برای پشتیبانی از ماموریت های ناجا، ۹۷۵ دستگاه آمبولانس پیش بینی شده که از این تعداد، تنها ۶۴۵ دستگاه مورد تصویب قرار گرفته است.

معاون بهداد ناجا در پایان ضمن تشکر از همکاری معاونت آماد و پشتیبانی ناجا در تخصیص آمبولانس های جدید و نیز نوسازی و بهینه سازی آمبولانس های فرسوده،خاطرنشان کرد: امیدوارم بیش از پیش شاهد تقویت ناوگان امداد و انتقال و پشتیبانی مطلوب از ماموریت های ناجا باشیم.

معاون بهداد ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر