کد خبر: 728621 A

رییس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران خبر داد:

رییس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران از دستگیری ۲ نظافتچی افغان که دست به سرقت خانه‌ها و انباری‌ها می زدند، خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ مرتضی نثاری، رییس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: اوایل آبان ماه سال جاری ماموران کلانتری ۱۲۷ نارمک در تماس تلفنی با پلیس ۱۱۰ از ماجرای سرقت خانه‌ای در خیابان مجیدیه جنبی قرار گرفتند.

ماموران با حضور در محل سرقت پی‌بردند وسایل با ارزش کوچک، طلا ، پول و گوشی موبایل از داخل خانه به سرقت رفته است و دزدان به وسیله یک طناب وارد ساختمان شده‌اند.

عملیات انگشت‌نگاری در محل سرقت صورت گرفت اما هیچ سرنخی از دزدان به دست نیامد .

ماموران پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران به دستور بازپرس پرونده برای دستگیری عاملان این سرقت تحقیقات خود را به صورت ویژه آغاز کردند.

تحقیقات پلیسی

ماموران پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران در این ساخه از تحقیقات فنی خود را آغاز کردند و مشخص شد گوشی سرقتی در دست یک مرد افغان است که خیلی زود ماموران روز ۱۷ دی ماه به سراغ مرد افغان که قادر ۳۵ ساله است رفتند.

قادر در تحقیقات ابتدایی ادعا کرد که در کار نظافت ساختمان مشغول است و گوشی را از مرد غریبه‌ای در خیابان خریده است و از ماجرای سرقتی بودن آن بی‌اطلاع است.

کارآگاهان در ادامه به ادعاهای مرد افغان مشکوک شدند و وی را هدف بازجویی‌های فنی قرار دادند که در این مرحله قادر در تناقض‌گویی‌هایش گرفتار شد و گفت که سرقت را مرد جوانی به نام حاکم انجام داده است و از مخفیگاه وی اطلاعی ندارد.

تجسس‌ها ادامه داشت تا اینکه قادر پس از ۴۸ ساعت پرده از راز این سرقت خانه برداشت و گفت: سرقت را برادرش حاکم ۲۱ ساله انجام داده و برای فرار به شهرهای شمالی سفر کرده است.

دستگیری سارق فراری

ماموران پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران با توجه به فراری بودن متهم در تحقیق از خانواده وی پی‌بردند که حاکم علاقه زیادی به یکی از برادرزاده‌هایش دارد و به بهانه اینکه برادرزاده‌اش دلتنگ عمویش است، حاکم را به تهران کشاندند.

حاکم که نمی‌دانست پلیس در کمین او است روز ۲۰ دی ماه از شهرهای شمالی به تهران بازگشت و وقتی برای دیدن برادرزاده‌اش به خانه برادرش رفت با ماموران روبرو شد.

جوان افغان ابتدا سعی داشت خود را بیگناه معرفی کند اما وقتی فهمید برادر بزرگش او را لو داده به ناچار لب به سخن باز کرد.

اعتراف به سرقت

حاکم ۲۱ ساله در اعترافاتش به ماموران گفت: برادرم در کار نظافت ساختمان مشغول است و برخی اوقات نیز من به کمکش می‌رفتم که در زمان خدمات و نظافت، ساختمان‌ها را شناسایی می‌کردیم و با صحبت‌هایی که با اهالی ساختمان داشتیم متوجه نبودن آنها در خانه می‌شدیم.

وی افزود: با شناسایی محل نگهداری طلاها و وسایل با ارزش در خانه‌ها برای سرقت دست به کار می‌شدم و بیشتر اوقات با استفاده از یک طناب گره خورده وارد ساختمان می ‌شدم و گاهی اوقات نیز با در دست داشتن کلید ساختمان‌ها که از قبل سرقت کرده بودیم داخل خانه می‌شدیم و سپس نقشه سرقت را به اجرا می‌رساندم.

حاکم که یکبار به خاطر آزار و اذیت یک پسر جوان دستگیر شده بود در اعترافاتش گفت: در این مدت بیش از ۷۰ سرقت انباری و خانه انجام دادم و برادرم تنها نقش شناسایی خانه‌ها را داشت.

این جوان افغان ادامه داد: طلاها را به مردی در شهرستان بروجرد می‌فروختم که او نیز طلاها را از کشور خارج می‌کرد و در افغانستان به فروش می‌رساند.

دستگیری مالخر

کارآگاهان با اطلاعات به دست آمده موفق به شناسایی مالخر این باند دزدان موفق به شناسایی مخفیگاه وی شدند و در عملیاتی غافلگیرانه خریدار طلاهای سرقتی دستگیر شد.

سرهنگ مرتضی نثاری، رییس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: ۲ مرد افغان و مالخر این باند به دستور مقام قضایی برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران قرار گرفته‌اند.

سرهنگ جانثاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر