کد خبر: 728518 A

رئیس سازمان بهزیستی کشور مطرح کرد:

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه مستمری مددجویان با توجه به تورم و کاهش ارزش پول ملی به یک سوم قبل کاهش یافته است، گفت: در سال آینده ۱۰ درصد قانون حمایت ازمعلولان اجرایی می شود.

به گزارش ایلنا به  نقل از روابط عمومی و امور بین الملل، «وحید قبادی دانا» در مورد بودجه سال آینده سازمان بهزیستی گفت: پیشنهاداتی که در رابطه با بودجه سال ۹۸ بهزیستی برای ارائه خدمات به جامعه هدف مطرح شده هم در لایحه و هم در کمیسیون تلفیق خوب بوده است اما با توجه به نیاز جامعه هدف و آنچه ما احتیاج داریم کم است.

وی با اشاره به اینکه تنگاهها و کاستی ها زیاد هستند، افزود: علی رقم اینکه مبلغ مستمری ها در دولت دوازدم سه برابر افزایش یافته است اما با توجه به تورم و کاهش ارزش پول ملی، مبلغ مستمری ها به یک سوم قبل کاهش یافته و همین موضوع جامعه هدف ما را دچار مشکل کرده و آنها تحت فشار هستند.

رئیس سازمان بهزیستی در مورد اعتبار مورد نیاز قانون حمایت از حقوق معلولان نیز تاکیدکرد: مبلغی که در لایحه بودجه سال آینده برای اجرایی شدن قانون حمایت از معلولان در نظر گرفته شده یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان است در حالی که بر آورد ما از اعتبار مورد نیاز اجرای قانون ۱۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است، اما امید داریم با کمک نمایندگان و مذاکرات انجام شده بودجه در نظر گرفته شده به دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کند.

وی اظهار داشت: با این اعتبار می توانیم در دو مرحله پوشش ۱۰ درصدی قانون حمایت از حقوق معلولان را داشته باشیم.

قبادی دانا در پایان یادآور شد: با توجه به شرایط سخت امسال و سال آینده، همین قدر که کار اجرای قانون حمایت از معلولان آغاز شده خوب است و ما نیز سعی می کنیم با در نظر گرفتن آیتم های مقاومتی، شفاف سازی و انظباط مالی شرایط اولیه نسبتا خوبی ایجاد کنیم.

سازمان بهزیستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر