کد خبر: 727954 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

قائم‌مقام وزیر آموزش و پرورش از تغییرات ساختار آموزش و پرورش بر اساس چارت جدید خبر داد.

امیرعلی نعمت‌اللهی (قائم‌مقام وزیر آموزش و پرورش) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره چارت جدید وزارت آموزش و پروش گفت: چارت جدید آموزش و پروش ابلاغ شده و ما اکنون وارد فاز اجرایی این ساختار هستیم.

وی ادامه داد: برخی از قسمت‌های این چارت جدید تا حدی اجرایی شده از جمله مرکز سنجش که در ساختار جدید به عنوان مرکز سنجش و پایش سند تحول بنیادین تغییر خواهد کرد. از سوی دیگر به دلیل اهمیتی که سند تحول بنیادین دارد و وزیر آموزش و پرورش مصمم است هرچه سریعتر آن را اجرایی کند، علاوه بر قسمت‌های مختلف وزارتخانه، همه معاونان، حوزه ستادی، مدیران کل و استان‌های ما درگیر اجرای سند تحول بنیادین هستند.

نعمت‌اللهی با بیان دیگر تغییرات ساختار جدید آموزش و پرورش گفت: ادغادم دفتر حوزه وزارتی و مرکز روابط عمومی، کاهش تعداد ادارات کل و دفاتر ما به ۳۰ دفتر نیز از دیگر تغییرات ساختار جدید آموزش و پرورش بوده است. همچنین دفاتر مختلف بر اساس ماموریت جدید وزارت آموزش و پرورش چیدمان شده‌اند و این کار همچنان در حال انجام است.

سرپرست مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی در خصوص ادغام دیگر بخش‌های وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: نکته بعد دفاتر و مجموعه‌هایی است که زیر نظر وزیر آموزش و پرورش هستند، از جمله مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی که زیرمجموعه معاونت توسعه و پشتیبانی قرار خواهد گرفت. نکته دیگر بحث آسیب‌های اجتماعی است که ما آن را یک بحث عقیدتی ـ پرورشی می‎دانیم، این بخش نیز از حوزه تربیت بدنی و سلامت به حوزه معاونت پرورشی منتقل می‎شود.

نعمت‌اللهی افزود: بحث دیگری که مطلوب مقام معظم رهبری و مورد توجه رئیس جمهور است، بحث توسعه عدالت آموزشی است، برای این بخش یک دفتر ویژه در وزارت آموزش و پرورش زیر نظر معاونت آموزش ابتدایی در نظر گرفته‌ایم.

قائم‌مقام وزیر و سرپرست مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی در پایان به اشاره به تغییرات ساختاری در استان‌ها گفت: در استان‌ها هم تا این لحظه هیچ ساختار و چارتی نهایی نشده است. تا زمانی که ساختار ستاد وزارت آموزش و پرورش به صورت کامل اجرایی نشود، وارد استان‌ها نخواهیم شد اما کماکان  استان‌ها کار خودشان را با قوت و قدرت انجام می‌دهند.  

آموزش و پرورش وزارت آموزش و پرورش گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر