کد خبر: 727631 A

رییس ستاد فعالیت‌های جهادی وزارت بهداشت با اشاره به خدمات مختلفی که گروه‌های جهادی در طول سال انجام داده‌اند از اعزام ۲۰۰ گروه جهادی در ایام دهه فجر به مناطق محروم خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمدرضا فراهانی، رییس ستاد فعالیت‌های جهادی وزارت بهداشت با اشاره به فعالیت گسترده گروه‌های جهادی و ستاد فعالیت‌های جهادی در دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: خوشبختانه ستاد فعالیت‌های جهادی در بیش از ۹۰ درصد از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تشکیل شده و مشغول فعالیت هستند.

وی افزود: تعداد کانون‌های جهادی دانشجویی که در حوزه خدمات سلامت فعال و خدمات جهادی ارائه می‌دهند بیش از ۲۶۹ کانون است و تعداد اردوهای جهادی برگزار شده در یکسال و نیم گذشته تا پایان شهریور سال جاری بیش از ۱۰۰۰ اردوی جهادی بوده در این اردوها بیش از یک میلیون نفر خدمات جهادی دریافت کرده‌اند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت همچنین با اشاره به برگزاری اردوی جهادی به مناسبت چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: به مناسبت جشن پیروزی انقلاب و ایام مبارک دهه فجر ۲۰۰ گروه جهادی با مشارکت دانشجویان، کارکنان و اعضا هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به مناطق کم برخوردار و محروم اعزام شده و خواهند شد و تا پایان ماه بهمن ارائه خدمات سلامت خواهند داشت.

فراهانی اشاره‌ای هم به حضور اساتید علوم پزشکی کشور در فعالیت‌های جهادی کرد و توضیح داد: یکی از مهمترین ویژگی‌های فعالیت جهادی دانشگاهیان علوم پزشکی کشور حضور متمایز اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی با تخصص‌های مختلف از جمله دندانپزشکی، مامایی، چشم پزشکی، اورتوپدی، فیزیوتراپی، داخلی و قلب بوده و کارکنان و دانشجویان نیز در امر آموزش، پیشگیری از بیماری‌ها و موضوعات فرهنگی مشارکت گسترده‌ای داشته‌اند.

وی در پایان افزود: برآورد ما این است که در این فعالیت‌ها بیش از ده هزار جهادگر فعالیت دارند.

وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر