کد خبر: 726892 A

رئیس شورای شهر تهران:

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه سد معبر از صدر اسلام حرام و از گناهان کبیره بوده است، گفت: بنابراین چگونه یک گناه کبیره قرار است ساماندهی شود؟

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی در صد و بیست و سومین جلسه شورای شهر تهران و در جریان بررسی جزئیات طرح ساماندهی مشاغل سیار و بی‌کانون در شهر تهران پیشنهاد حذف نماینده کمیسیون حمل و نقل و عمران را از کمیته برنامه‌ریزی برای ساماندهی این مشاغل مطرح کرد و گفت: دست‌فروشی قرار نیست در خیابان‌ها و اماکن تردد عمومی صورت گیرد.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: دست‌فروشی در بسیاری از جاها مشکل ایجاد کرده و مثلا در مترو نیز مردم را با مشکل مواجه کرده و موانع خطرناکی را برای تردد حجم بالای مسافران ایجاد می‌کند که باید از آن جلوگیری شود.

وی افزود: دست‌فروش‌ها در مترو با التماس از مسافرانی که در حال تردد هستند یا روی صندلی نشسته‌اند درخواست می‌کنند تا اجناس آنان را خریداری کنند و این درست نیست.

هاشمی با تاکید بر اینکه سد معبر از صدر اسلام حرام بوده است، گفت: سد معبر از خیلی گناهان کبیره، کبیره‌تر است بنابراین چگونه یک گناه کبیره می‌خواهد ساماندهی شود.

رئیس شورای شهر تهران در پایان بر لزوم حذف نماینده کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران از کمیته برنامه‌ریزی برای ساماندهی مشاغل سیار تاکید کرد که این پیشنهاد با 11 موافق و 4 مخالف به تصویب رسید.

حمل و نقل شورای شهر تهران مترو اسلام جلسه شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر