کد خبر: 726868 A

سردار مهری خبر داد:

رییس پلیس راهور ناجا گفت: با توجه به اینکه ۸۰۰ هزار خودرو به چرخه ترافیکی کشور اضافه شده است، پیش‌بینی ما این است، سفرهای نوروزی افزایش پیدا کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار تقی مهری در حاشیه مراسم دوره استانداردسازی و تعالی رفتار نیروهای پلیس راهور در جمع خبرنگاران گفت: برگزاری دوره‌های استانداردسازی و تعالی رفتار کارکنان در نیروی انتظامی از رویکردهای مهم و اصلی سردار فرماندهی محترم انتظامی است این دوره ها به ما کمک می کند نحوه ارتباط کارکنان با مردم و کاربران ترافیکی ارتقا بخشیده شده و افزایش فرهنگ ترافیک را با کاربران ترافیک داشته باشیم.

 وی ادامه داد: در این دوره ها کمک می‌شود انتقال تجربیاتی که کارکنان از نظر اجرایی دارند نیز صورت گیرد و به سمتی می رویم که یک وحدت رویه در سطح کشور از نظر نحوه رفتار کارکنان پلیس راهنمایی و رانندگی با کاربران ترافیکی داشته باشیم این امر قطعاً به ما کمک می کند، بتوانیم با آرامش بهتر و بیشتر ماموریتهای خودمان را انجام دهیم.

سردار مهری خاطرنشان کرد: این اقدامات که صورت گرفته است تاثیر بسیار مثبتی در کم شدن شکایات کاربران ترافیکی از پلیس راهنمایی و رانندگی داشته است خدا را شکر ما نتایج بسیار خوبی از برگزاری این کلاس ها به دست آورده ایم. بر اساس مبانی علمی و دستاوردهای علمی با تشکیل کارگروه‌های علمی که از اساتید روانشناسی جامعه شناس در حوزه رفتاری نیز کمک گرفته می‌شود نحوه تکنیک های رفتاری پلیس با کاربران ترافیکی و رانندگان را آموزش می دهیم و این کلاسها در بهتر انجام شدن ماموریت پلیس راهنمایی و رانندگی موثر بوده است.

رئیس پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد: از زمانی که این برگزار می شود طرح شکایت مردمی در خصوص رفتار کارکنان پلیس کاهش پیدا کرده و کاملاً برای ما محسوس است مراجعاتی که در مجموعه پلیس راهنمایی و رانندگی به دلیل بدرفتاری پلیس بوده به شدت کاهش پیدا کرده البته ممکن است برخی همکاران را رفتارهای نامناسب باشند که با برگزاری این کلاسها امیدواریم این نیز کاهش پیدا کند و با بهره گیری از تکنولوژی و فناوری های نوین این شکایات را نیز کمتر کنیم تا هم مردم راضی باشند و مردم به توان ماموران می توانند به بهترین نحو وظایف خود را انجام دهند.

 وی در خصوص حمایت از کارکنان پلیس راهنمایی و رانندگی نیز خاطرنشان کرد: قطعاً حمایت های لازم در مراجع قانونی به عمل می آوریم همچنین معاضدت قضایی جزئی از مسائل بسیار مهمی است که در مجموعه نیروی انتظامی چه در حوزه ترافیکی و چه در حوزه انتظامی صورت می گیرد و الحمدالله نتایج بسیار خوبی حاصل شده است و در همه مواردی که اگر از سوی فرد هم جرمی علیه پلیس اقدامی صورت گرفته باشد قطعا در مراجع قضایی و قانونی معاضدت از همکاران را به عمل می‌آوریم.

سردار مهری در پاسخ به سوالی درباره طرح زوج و فرد که قرار است از سال آینده اجرایی شود، گفت: ایده هایی که مطرح می شود قطعا اگر تصویب نشود در مراجع قانونی قابلیت اجرایی ندارد که این طرح نیز در حد پیشنهاد است و هر زمان که مصوب شود پلیس نیز بر اساس وظایف قانونی خود عمل می‌کند.

وی در خصوص سفرهای نوروزی نیز گفت: در خصوص طرح ویژه ترافیک نوروزی به‌زودی برنامه های آن ارائه خواهد شد پیش‌بینی ما این است که از ابتدای اسفند خریدهای شب عید آغاز شده و همینطور پلیس راهنمایی و رانندگی برنامه‌ای را برای اجرای هرچه بهتر برقراری نظم و انضباط ترافیکی در این ایام دارد.

وی ادامه داد پیش بینی و برآورد ما این است که سفرهای نوروزی افزایش پیدا کرده، چراکه شاهد اضافه شدن بیش از ۸۰۰ هزار خودرو نو شماره به چرخه ترافیک هستیم.

  سردار مهری خاطرنشان کرد: رویکردی که از سال‌های گذشته تاکنون در پلیس راه بوده است، غلبه استفاده از خودروهای شخصی بر استفاده از حمل و نقل عمومی بوده و بنابراین پیش‌بینی ما این است که سفرها در تعطیلات نوروز ۹۸ افزایش پیدا می‌کند.

 سردار مهری در خصوص تاخیر صدور گواهینامه ها گفت: افرادی که در آزمون راهنمایی و رانندگی به ویژه پایه سه قبول می‌شوند و اجازه دارند در سطح معابر درون شهری تردد داشته باشند، هیچ مشکلی نیست البته محدودیت تولید کارت نیز بسیار کاهش پیدا کرده، در حال حاضر یک ماهه کارت صادر می‌شود البته تا آخر بهمن ماه دوباره به حالت اولیه و عادی برمی‌گردد و امکان ندارد کسی بعد از قبولی در امتحان بیش از یک ماه تاخیر در دریافت گواهینامه داشته باشد کلیه کسانی که قبول شده اند در آزمون راهنمایی و رانندگی قطعاً کمتر از یک ماه کارت گواهینامه خود را دریافت خواهند کرد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در خصوص افزایش تلفات جاده‌ای نیز گفت: در سال جاری کمتر از یک درصد افزایش جان باختگان را داشتیم و امیدواریم تا پایان سال این مقدار نیز کاهش پیدا کند.

سردار مهری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر