کد خبر: 726586 A

اوحدی مطرح کرد:

رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران اظهار کرد: دشمن تیغ دولبه‌ای را برای ما نشانه گرفته که یک طرف آن تحریم با نگاه تسلیم و طرف دیگرش هجمه فرهنگی است.

سعید اوحدی، رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در حاشیه مراسم راهپیمایی 22 بهمن، در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب در همه حوزه‌ها خیلی وسیع بوده است، گفت:‌ قبل از انقلاب بیش از دو بزرگراه در تهران نداشتیم، اما در طول این 40 سال در حوزه زیرساخت‌ها شاهد تحول بسیار بزرگی بوده‌ایم.

وی افزود: اکنون 210 کیلومتر خط مترو داریم. این در حالی است که بیش از انقلاب یک کیلومتر خط مترو هم نداشتیم همچنین در حوزه خدمات زیرساختی باید گفت تولید برق ما نسبت به اول انقلاب بیش از 6 برابر شده است. در حوزه گازرسانی نیز 2700 درصد رشد داشته‌ایم و این یعنی پیشرفت ما در حوزه گازرسانی بیش از 270 برابر شده است.

وی با بیان اینکه پیش از انقلاب فقط یک روستای دارای گاز داشتیم، گفت: اکنون بیش از 18 هزار روستا گازکشی شده است. همچنین در حوزه فاضلاب و مخابرات و ارتباطات نیز تحول بسیار بزرگی اتفاق افتاده است.

رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران با بیان اینکه جمعیت ما اول انقلاب 30 میلیون نفر بود و اکنون حدود 80 میلیون نفر شده است، گفت: این یعنی جمعیت ما دو برابر و نیم شده اما جمعیت دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری ما بیش از صد برابر شده است.

وی اضافه کرد: اکنون دانشجویان دکتری 99 برابر و دانشجویان دوره کارشناسی ارشد 120 برابر شده است.

اوحدی در ادامه بیان کرد: در حوزه فرهنگی نیز تحول اساسی صورت گرفته که اصلاً قابل مقایسه با اول انقلاب نیست. البته در حوزه فرهنگ مردم باید یک کار جدی صورت بگیرد.

رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران با اشاره به اینکه دشمن تیغ دولبه‌ای را برای ما نشانه گرفته است گفت: یک طرف این تیغ تحریم با نگاه تسلیم است و طرف دیگر آن هجمه فرهنگی است. در حوزه هجمه فرهنگی ما باید با کمک آرمان‌های جهادی، شهدای مدافع حرم و آرمان‌های رهبری تلاش کنیم تا از گردنه‌های انقلاب با موفقیت بگذریم.

رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر