کد خبر: 725432 A

وزیر بهداشت مطرح کرد:

وزیر بهداشت گفت: امروز از نظر زیرساخت‌های موردنیاز برای نظام سلامت، کاهش آمار مرگ و میر و تهدیدات نظام سلامت جزو بهترین کشورها در منطقه هستیم.

به گزارش ایلنا، وزیر بهداشت در حاشیه بازدید از نمایشگاه شکوه چهل ساله در قم، در جمع خبرنگاران بیان کرد: در عرصه بهداشت و سلامت بیشترین دستاوردها را نسبت به سایر نهادها داشته‌ایم. در هر هزار تولد زنده حدود ۱۳۰ نوزاد به یک ماهگی و ۱۲۰ نفر به یک سالگی نمی‌رسیدند و از هر ۱۰۰ هزار زایمان حدود ۲۵۰ تا به علت عوارض بارداری و زایمان تلف می‌شدند.

وی افزود: حدود ۱۴ هزار و ۷۰۰ پزشک داخلی و خارجی و ۸ د انشکده پزشکی داشتیم اما امروزه همه مرگ و میرها در زمینه زایمان و تولد به لطف تلاش مسئولان در ۴۰ سال انقلاب به کمتر از ۰.۱ و زیرساخت‌ها به بیش از ۱۰ برابر رسیده‌است.

وزیر بهداشت ادامه داد: امروز در منطقه از نظر زیرساخت‌های موردنیاز برای نظام سلامت، کاهش آمار مرگ و میر و تهدیدات نظام سلامت جزو بهترین کشورها هستیم.

وی روند کلی نمایشگاه ۴۰ ساله انقلاب اسلامی را مثبت ارزیابی کرد و ادامه داد: در ۴۰ سالگی انقلاب شور و نشاط و فعالیت‌های رو به رشد را در مردم مشاهده می‌کنیم و ۴۰ سالگی انقلاب را به کوری چشم کسانی که فکر می‌کردند این سفره جمع می‌شود جشن می‌گیریم و هر سال انقلاب را شکوفاتر مشاهده خواهیم کرد.

قم وزیر بهداشت سعید نمکی نمایشگاه شکوه چهل ساله
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر