کد خبر: 725412 A

وزیر بهداشت در دیدار با آیت الله نوری همدانی:

وزیر بهداشت گفت: شیوه زندگی نادرست مردم ریشه بیماری‌های غیرواگیر است که باید آن را تغییر دهیم.

به گزارش ایلنا از وبدا، سعید نمکی در دیدار با آیت الله‌العظمی نوری همدانی اظهار کرد: طرح تحول نظام سلامت به عنوان یکی از طرح‌های دستگیرانه دولت توانست در توسعه زیرساخت‌ها، کاهش هزینه‌های بیماران و تامین داروهای بیماران خاص و صعب العلاج موفق باشد.

وزیر بهداشت افزود: امیدواریم در سال 98 که به دلیل تحریم‌های ظالمانه، وضعیت اقتصادی کشور دشوار است، بتوانیم طرح تحول سلامت را با قوت و شدت ادامه دهیم و از بیماران کم بضاعت، دستگیری و حمایت بیشتری کنیم. 
 
نمکی بیان کرد: امیدوارم بتوانم از تجارب دوران گذشته‌ام در جهت اقتصادی کردن روش‌های اجرایی در وزارت بهداشت بهره گیرم.
 
وزیر بهداشت با بیان اینکه یکی از الزامات قانونی وزارت بهداشت اجرای پزشکی خانواده، نظام ارجاع، راهنماهای بالینی و پرونده الکترونیک است که باید آن را اجرا کنیم، تصریح کرد: در حوزه آموزش پزشکی به دنبال جامعه‌نگر کردن دانشگاه‌ها هستیم تا گرایش به جامعه‌نگری را در دانشگاه‌های علوم پزشکی تقویت کنیم.
 
نمکی خاطرنشان کرد: در حوزه پزشکی به جای آموزش های بیمارستانی صرف، باید دید جامعه محور شدن را تقویت کنیم و دانشجویان باید با بزرگان طب ایرانی بیشتر آشنا شوند.
 
وزیر بهداشت عنوان کرد: اگر دانشجویان دیرینه ارزشمند خود را بازشناسی کنند، از بی خویشتنی رها شده و با فرهنگ و مردم بیشتر آشنا می شوند.
 
نمکی با بیان اینکه به نهادینه شدن تقدم بهداشت بر درمان تاکید و توجه ویژه داریم، یادآور شد: در دورانی که معاون بهداشت وزارت بهداشت بودم، کودکان را با 5 دلار علیه 6 بیماری مهلک مسری، واکسینه کردیم، اما بیماری های غیرواگیر که امروز نظام های سلامت دنیا و ایران را گرفتار کرده، نمی توان با واکسن کنترل کرد.
 
وزیر در پایان تاکید کرد: مصمم هستیم که با لطف خدا و راهنمایی ها و ارشادات مراجع عظام تقلید بتوانیم شیوه زندگی نادرست مردم که ریشه بیماری های غیرواگیر است را تغییر دهیم.
وزیر بهداشت نمکی آیت الله نوری همدانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر