کد خبر: 725382 A

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور گفت: در جلسه روز گذشته شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور، دستورالعمل علائم عمودی راهنمایی و رانندگی شهری مورد بحث قرار گرفت و به تصویب اعضا رسید.

به گزارش ایلنا، مهدی جمالی‌نژاد گفت: در جلسه یکصد و چهل و نهمین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور دستورالعمل علائم عمودی راهنمایی و رانندگی شهری مورد بحث قرار گرفت و به تصویب اعضا رسید.

وی اضافه کرد: بر اساس ماده ۹۷ آئین‌نامه راهنمایی و رانندگی شورای‌عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور مکلف شده است ضوابط و دستورالعمل‌های لازم را برای ساماندهی علائم افقی و عمودی در محدوده شهرها تهیه و ابلاغ کند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور همچنین اظهار کرد: قبل از تصویب این مصوبه شاهد پراکندگی و ناهماهنگی در نصب علائم در حوزه‌های شهری بودیم؛ لذا می‌بایستی کلیه ضوابط موجود جمع‌آوری و با تطابق آن با ضوابط بین‌المللی، یکسان‌سازی و یکپارچگی برای جلوگیری از سردرگمی رانندگان صورت می‌گرفت. بر این اساس موضوع ساماندهی علائم افقی و عمودی در دستور کار شورا قرار گرفت و پس از برگزاری جلسات تخصصی و فنی سرانجام پیشنهاد نهایی به تصویب شورا رسید.

شورای عالی ترافیک جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور علائم عمودی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر