کد خبر: 725247 A

مدیرکل محیط زیست استان تهران:

مدیرکل محیط زیست استان تهران با بیان اینکه امروز تولید، ضرورت اجتناب ناپذیر کشور است و نباید چرخ تولید متوقف شود، تاکید کرد: صنعت بدون محیط زیست و محیط زیست بدون صنعت بی‌معنا است و اگر بخواهیم مشکلات کشور حل شود باید رشد اقتصادی داشته باشیم.

به گزارش ایلنا، کیومرث کلانتری امروز در همایش HSE در صنعت سیمان که در محل کارخانه سیمان تهران برگزار شده بود با اشاره به اینکه در پایان سال ۸۰، HSE در وزارت نفت شکل گرفت و با ساختار جدیدی سازماندهی شد، گفت: HSE شامل بهداشت، ایمنی و محیط زیست است و سه هدف عمده را دنبال می‌کند که شامل جلوگیری از آسیب به افراد و تجهیزات و همچنین جلوگیری از وارد شدن اثرات نامطلوب به محیط زیست است.

وی با بیان اینکه در قانون هوای پاک نیز بر HSE تاکید شده است، اظهار داشت: در حال حاضر HSE در همه بخش‌های صنعت، خدمات، کشاورزی و محیط زیست شهری کاربرد دارد و در حقیقت مجموعه‌ای از اجزای بهم پیوسته است که در راستای رسیدن به اهداف خود فعالیت می‌کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه دنیا در حال توسعه است و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست، تصریح کرد: توسعه برای سلامت و سعادت نسل بشر ضروری است و البته باید توجه داشت که توسعه بر محیط زیست اثر گذار است و دیدگاه سازمان محیط زیست درباره توسعه حفظ بدون بهره برداری نیست بلکه محیط زیست به دنبال هدایت توسعه است.

کلانتری ادامه داد: باید به‌گونه‌ای توسعه را هدایت کنیم تا با منابع موجود نیاز نسل حاضر بر آورده شود و ضمن اثرگذاری مثبت آن را به نسل‌های آلاینده واگذار کنیم.

وی با بیان اینکه مقررات و ضوابط HSE در هر واحدی برای سلامت و پایداری مجموعه است، خاطرنشان کرد: واحد HSE سفیر محیط زیست است و همواره تاکید دارم که اولین اقدام HSE در هر مجموعه‌ای باید حفظ خود مجموعه باشد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه یک واحد صنعتی همواره دو نوع محصول تولید می‌کند، ابراز داشت: یکی محصول اصلی و دیگری آلودگی است و واحدهایی مانند کارخانه‌های سیمان نیز دارای بار آلودگی بالا و بالقوه آلاینده هستند.

کلانتری افزود: آلودگی بر محیط زیست اثر می‌گذارد و باید علاوه بر توجه به سلامت و محیط زیست در محدوده داخل صنعت به سلامت مردم و ساکنان همجوار با این صنعت نیز توجه شود.

وی با بیان اینکه محیط زیست در همه بخش‌ها دارای استاندارد است و همه واحدهای صنعتی باید براساس استاندارد و ضوابط و مقررات زیست محیطی فعالیت کنند، عنوان کرد: محیط زیست از هر واحدی که مسئولیت‌های اجتماعی خود در قبال محیط زیست را رعایت کند و برای رفع معضلات زیست محیطی خود برنامه‌‌ریزی داشته باشد، حمایت می‌کند.

کیومرث کلانتری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر