کد خبر: 724941 A

جانشین رئیس پلیس بین الملل نیروی انتظامی با تشریح کارنامه عملکرد این پلیس، گفت: در 10 ماهه سال جاری، روند استرداد مجرمان رشد 284 درصدی داشته که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیانگر افزایش 3 برابری است.

به گزارش ایلنا،‌ سردار "کاظم مجتبایی"در حاشیه بازدید از خبرگزاری پلیس با تبریک فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، اظهار داشت: به پاس قدرشناسی از زحمات تلاشگران عرصه اطلاع رسانی اخبار و مأموریت های نیروی انتظامی، امروز در  این مرکز و خبرگزاری پلیس حضور پیدا کردیم و باید بگویم همکارانم در این حوزه عملکرد موفق و قابل قبولی دارند.

وی با بیان اینکه معاونت اجتماعی ناجا در خط مقدم معرفی کارنامه عملکردی پلیس به مردم است، و در این میان نقش خبرگزاری پلیس بسیار پررنگ است، افزود: کارشناسان و خبرنگاران مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات ناجا با رویکرد "حرفه ای" و "تخصصی" به خوبی توانسته اند در این حوزه عمل کنند و شاهد تلاش بی وقفه این عزیزان برای انتشار و انعکاس اخبار پلیسی به مردم، توصیه ها و هشدارهای لازم در راستای ارتقاء آگاهی عمومی و کاهش جرایم و ... هستیم.

جانشین رئیس پلیس بین الملل ناجا تأکید کرد: در صددیم با بهره گیری بیشتر از ظرفیت و استعدادهای موجود در این مرکز، بتوانیم مأموریت ها و فعالیت های پلیس بین الملل ناجا را بهتر  به جامعه معرفی کنیم.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به مأموریت های پلیس بین الملل ناجا، عنوان کرد: این پلیس تخصصی در دو حوزه تعاملات و ارتباطات فراملی و بین المللی در حوزه پلیسی و پیگیری مأموریت های عملیاتی ایفای نقش می کند.

بنابراعلام پایگاه خبری پلیس، سردار مجتبایی با اشاره به تعامل پلیس ایران با پلیس های سایر کشورها عنوان کرد: این تعاملات بین المللی از مسیر "اینترپل" دنبال می شود.

وی با بیان اینکه مرکز سازمان جهانی اینترپل در لیون فرانسه است، یادآور شد: 190 کشور عضو این سازمان هستند و ایران به عنوان یکی از فعال ترین اعضاء مطرح است.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه پلیس بین الملل ناجا در هسته عملیاتی موضوعات مرتبط با بیش از 12 جرم را پیگیری و دنبال می کند، یادآور شد: جرایم جنایی، اقتصادی، پولشویی و ... بخشی از این جرایم می باشد.

سردار مجتبایی اشاره کرد: خوشبختانه به همت همه همکارانم در پلیس بین الملل ناجا، این پلیس تخصصی در هر دو حوزه اشاره شده کارنامه و عملکرد قابل قبولی داشته، به طوری که در 10 ماهه امسال، روند  استرداد مجرمان  به کشور رشد 284 درصدی داشته که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیانگر افزایش 3 برابری است.

اینترپل جرم رئیس پلیس رشد نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر