کد خبر: 724659 A

نخستین سفیر زن اهل سنت جمهوری اسلامی ایران پیش از عزیمت به محل مأموریت خود، با نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر لزوم توجه به توسعه مناسبات ایران و برونئی را یادآور شد و معرفی انقلاب اسلامی و ویژگی‌ها و دستاوردهای آن در چهل سال گذشته را ضروری خواند.

وی به شرایط امروز بین‌المللی و فتنه‌ها و تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه نظام اسلامی و مردم کشورمان اشاره کرد و گفت: تقویت و توسعه ارتباطات و مناسبات جمهوری اسلامی ایران با کشورهای مختلف به ویژه کشورهای اسلامی باید در اولویت قرار گیرد و با توجه به سابقه روابط تهران و دارالسلام، برونئی می‌تواند در حوزه سرمایه‌گذاری در ایران مشارکت کند.

سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های خوبی در حوزه‌های علمی، فرهنگی و آموزشی برای همکاری در حوزه حج بین دو کشور وجود دارد، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد در این حوزه با برونئی همکاری و تجربیات خود را به این کشور منتقل کند.

حمیرا ریگی، سفیر ایران در برونئی نیز گزارشی از آخرین وضعیت روابط و مناسبات تهران _ دارالسلام ارائه و ابراز امیدواری کرد که بتواند در دوره مأموریت خود روابط و مناسبات دو کشور مسلمان را هرچه بیشتر تحکیم و تقویت بخشد.

وی نگاه ویژه جمهوری اسلامی ایران به وحدت را یادآور شد و نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز بر لزوم توجه به موضوع تقریب و مقابله با افراط‌گرایی، معرفی نگاه اسلام به زن و بیان پیشرفت‌ها و معرفی زیبایی‌های کشورمان توسط نمایندگان دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران تاکید و تصریح کرد: نگاه اسلام به زن نگاه رو به رشدی است که با تمام دنیا تفاوت دارد و طرح آن در کشورهای دیگر می‌تواند تأثیرگذار باشد.

حمیرا ریگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر