کد خبر: 724543 A

سردار ذوالقدری خبر داد:

رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت، با اشاره به انهدام یک باند ۶ نفره قاچاق اتباع افغانی در شهرری، گفت: این متهمان به خاطر اختلاف حساب با افاغنه ای که به ایران قاچاق کرده بودند، اقدام به تیراندازی کردند که در نهایت با تلاش پلیس دستگیر شدند.

به گزارش ایلنا، سردار علی ذوالقدری، رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ، در اواسط دی ماه سال جاری خبری مبنی بر تیراندازی و درگیری مسلحانه در محله ۱۳ آبان شهرری که به مجروح شدن احدی از شهروندان در محدوده شهرری منجر شده بود در فضای مجازی منتشر شد که به رعب و وحشت اهالی محله انجامید.

این مقام انتظامی عنوان داشت: علیرغم این که علت اصلی درگیری اختلاف حساب مالی و تسویه حساب های شخصی بیان شده بود، اما ماموران پایگاه نهم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ، برای بررسی موضوع وارد عمل شدند.

وی افزود: در بررسی های اولیه افرادی که اقدام به تیراندازی کرده بودند شناسایی شده و بر این اساس تحقیقات برای شناسایی محل اختفای متهمان و دستگیری آنها در دستور کار ماموران قرار گرفت.

سردار ذوالقدری تصریح کرد: با هماهنگی از سوی مرجع قضایی در قالب پنج تیم عملیاتی ماموران به محل اختفای متهمان اعزام و سه تن از متهمان را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و در ادامه نیز، سه متهم دیگر شناسایی و در یک عملیات هماهنگ دستگیر شدند و برای تحقیقات به پایگاه نهم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ منتقل شدند.

رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت، اظهار داشت: متهمان در ابتدا منکر جرایم خود بودند اما در بررسی های تکمیلی از سوابق متهمان مشخص شد که این افراد مدتی پیش در یک اقدام مجرمانه ۵۱ تن از اتباع افاغنه را به صورت قاچاق از مرزهای عبور داده و به جرم قاچاق انسان نیز در سال ۱۳۹۵ تحت تعقیب قضایی بودند و اخیرا با همدستی هم اقدام به قاچاق مجدد اتباغ افغانی کرده که در این خصوص با هم درگیری شده اند.

وی بیان داشت: در بازجویی های انجام شده از متهمان مشخص شد که این افراد، با چند دستگاه خودروی سواری اقدام به جابجایی اتباع غیرمجاز افغانی کرده و از هر نفر نیز سه میلیون تومان وجه نقد دریافت کرده اند تا در بخش های مختلف شهر تهران اسکان دهند اما به خاطر اختلاف های مالی و درگیری های متعدد با این اتباع اقدام به تیراندازی کرده اند.

سردار ذوالقدری در پایان خاطر نشان کرد: در این درگیری کسی مجروح نشد اما وقوع این مساله و انتشار آن در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی، موجب رعب و وحشت شهروندان شده بود، که در همین راستا با توجه  به مشهود بودن جرم و حسب دستور مرجع قضایی، تمامی اتباع حاضر در محلی که برای نگهداری آنها استفاده می شد، برای طرد از کشور به مرز منتقل شدند و هر ۶ متهم پرونده برای تحقیقات بیشتر با قرار وثیقه میلیاردی به مرجع قضایی تحویل شدند.

باند قاچاق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر