کد خبر: 724469 A

صدراعظم نوری:

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: در شهرهای اروپایی هفته‌ای سه بار جمع آوری پسماند انجام می شود، اما این کار در برخی محلات تهران روزانه ۳ بار صورت می‌گیرد که این به دلیل فرهنگ غلط مردم است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، زهرا صدراعظم نوری در پایان یکصد و بیست و دومین جلسه علنی شورای پنجم شهر تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که چرا زباله در تهران اینقدر زیاد است و شهر کثیف شده است، گفت: شهر تهران از دیدگاه من تمیز است. در بسیاری از شهرهای اروپایی کار جمع‌آوری زباله و پسماند هفته ای ۳ بار انجام می شود، اما در برخی محله های تهران روزانه ۳ بار این عمل انجام می شود.

 رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران ادامه داد: البته جمع آوری زباله در تهران غیراستاندارد و خارج از عرف جهانی است. نباید این حس در شهروندان ایجاد شود که هر زمانی زباله تولید کنند، شهرداری آن را جمع آوری می کند و راهکار آن تغییر فرهنگ شهروندان و همچنین کاهش تولید زباله است.

این عضو شورای شهر با بیان اینکه تهران بیش از ۷۰۰ کیلومتر مربع مساحت و بیش از ۱۴ میلیون جمعیت روزانه دارد، گفت: در این شهر باید رفتار شهروندان در خصوص موضوع پسماند اصلاح شود و آنها باید به کمک مدیریت شهری بیایند و اینکه ما فقط از مدیریت شهری انتظار داشته باشیم، درست نیست.

وی ادامه داد: اگر پیمانکاران فعال در حوزه پسماند قصوری انجام دهند با آنها برخورد می شود.

نوری ادامه داد: مناطق شهرداری تهران مسئول نظارت بر عملکرد پیمانکاران پسماند هستند و سازمان مدیریت پسماند فقط نقش مدیریت دارد.

وی خاطرنشان کرد: اگر عملکرد پیمانکاری مطلوب نباشد، قراردادش تمدید نمی شود.

زهرا صدراعظم نوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر