کد خبر: 724140 A

با امضای تفاهم‌نامه‌ای انجام می‌شود؛

تفاهم‌نامه همکاری اعطای تسهیلات صفر درصد به رانندگان تاکسی و اتوبوس شهری با رویکرد پوشش بیمه‌ای با حضور معاون عمرانی وزیر کشور امضاء شد.

به گزارش ایلنا، برای نخستین بار در کشور تفاهم‌‌نامه همکاری اعطای تسهیلات صفر درصد به رانندگان حمل و نقل عمومی شهری شامل تاکسی و اتوبوس با رویکرد پوشش بیمه‌‌ای با حضور مهدی جمالی‌‌نژاد، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور امضاء شد.

این تفاهم‌‌نامه امروز در مراسمی با حضور معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور به امضای مدیران عامل یک بانک عامل، یک شرکت بیمه‌‌ای  و اتحادیه‌‌‌های تاکسیرانی‌ها و اتوبوسرانی‌های شهری کشور رسید.

جمالی‌‌نژاد در این مراسم طی سخنانی گفت: طرح پوشش بیمه‌ای رانندگان حمل و نقل عمومی شهری با تسهیلات قرض‌‌‌الحسنه صفر درصد در راستای اجرای طرح‌های حمایتی ویژه رانندگان فعال در حوزه حمل و نقل عمومی شهری برای نخستین بار در کشور اجرایی می‌‌شود.

وی افزود: در این طرح که برای اولین بار در قالب توافق‌نامه‌ای چندجانبه منعقد می‌‌‌شود و این بانک عامل پرداخت تسهیلات بدون سود در قالب کارت اعتباری تا سقف ۳۰ میلیون ریال در حوزه رانندگان تاکسی و تا سقف ۶۰ میلیون ریال در حوزه رانندگان اتوبوس شهری اقدام می‌‌کند.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اضافه کرد: با این کارت به متقاضیان این امکان داده می‌شود تا از خدمات بیمه تکمیل درمان، بیمه شخص ثالث و سایر بیمه‌‌نامه‌های مورد نیاز تا سقف در نظر گرفته شده استفاده و در اقساط ۱۲ ماهه بدون پیش پرداخت و با سود صفر درصد نسبت به باز پرداخت آن اقدام کنند.

جمالی‌نژاد اضافه کرد: این اعتبار به صورت سیستمی و بدون نیاز به مراجعه مجدد راننده به بانک برای سال‌های بعدی نیز تمدید می‌شود.

وی با بیان اینکه کلانشهرهای ما با ترافیک و آلودگی هوا دست و پنجه نرم می‌‌‌کنند، اظهار داشت: ما تنها نمی‌‌توانیم نظاره‌‌‌‌گر باشیم و باید برای جوان شدن حمل و نقل عمومی اقدام کنیم و طرح‌‌‌هایی نظیر نوسازی ۶۷ هزار تاکسی که راه مهمی برای کاهش آلودگی و ترافیک به شمار می‌‌رود را پیگیری و اجرا کنیم.

بر اساس مفاد این تفاهم‌‌‌نامه تمامی رانندگان فعال در حوزه تاکسیرانی و اتوبوسرانی شهری کشور و خانواده‌‌های تحت تکفل آنان می‌توانند از خدمات بیمه تکمیل درمان و سایر خدمات بیمه‌‌ای بهره‌‌مند شوند.

مهدی جمالی‌نژاد مهدی جمالی نژاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر