کد خبر: 723972 A

مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت در واکنش به مطلب منتشره در خبرگزاری کار ایران (ایلنا) با عنوان «ترخیص ۵ زن معتاد متجاهر مبتلا به «اچ آی وی» به دلیل نبودِ جا!» در تاریخ ۲۲ دی ماه ۹۷ جوابیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایلنا، متن جوابیه مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت به شرح زیر است؛

با توجه به تفاهمات صورت گرفته وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان بهزیستی در خصوص پوشش خدمات درمانی و بستری معتادان متجاهر (طبق آیین‌نامه ماده ۱۶) و افراد مبتلا به ایدز، دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور وظایف خود را به نحو احسن طبق تفاهم نامه اجرا می کنند.

همچنین دانشگاه علوم پزشکی تهران، علی رغم مطالبات پرداخت نشده (بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال) برخی از دستگاه های اجرایی، کلیه خدمات لازم به مددجویان مذکور را در بیمارستان های منتخب شامل بیمارستان های سجاد شهریار، رسول اکرم، ضیائیان، بهارلو، روزبه، شهدای تجریش، امام حسین، لقمان حکیم و آیت الله طالقانی اعلام شده به ستاد مبارزه با مواد مخدر ارائه می کند.

لازم به ذکر است هزینه درمانی بالای معتادین متجاهر ارجاعی که فاقد پوشش بیمه بوده و بعضا امکان احراز هویت ندارند مراکز درمانی را با مشکل تجمع، ترخیص و بستری طولانی مدت این بیماران مواجه می‌کند.

گفتنی است طبق هماهنگی های صورت گرفته با اداره کنترل بیماری های واگیر و وزارت بهداشت ارائه خدمات ارزیابی و درمانی بیماران مبتلا به اچ آی وی صرفا در مراکز مشاوره رفتاری انجام می شود و در صورت نیاز به هرگونه پذیرش و بستری بیمارستانی اقدامات لازم در خصوص ارجاع این بیماران اعم از متجاهر و غیرمتجاهر از جانب مراکز مربوطه انجام می‌شود.

درمان بیماری معتاد وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر