کد خبر: 723702 A

سید محمد بطحایی:

وزیر آموزش و پرورش از مسؤولیت جدید مرکز سنجش این وزارتخانه خبر داد و گفت: مرکز سنجش به مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی تبدیل شد.

به گزارش ایلنا، سید محمد بطحایی در مراسم تکریم رئیس مرکز سنجش آموزش‌ و پرورش و معارفه رئیس مرکز سنجش و پایش سند تحول با تبریک ایام دهه فجر گفت: این ایام یادآور رشادت و از خودگذشتی مردم قهرمان و شهیدپرور ایران اسلامی است. امسال وارد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی می‌شویم. چهل‌سالی که علی‌رغم همه رجزخوانی و دشمنی دشمنان و ناجوانمردی‌های آنها در حق مردم و کشورمان اما به لطف خدا در چهلمین سال پیروزی انقلاب به جشن نشسته‌ایم.

وی ادامه داد: مرکز سنجش آموزش‌ و پرورش با اداره کل امتحانات سابق تفاوت و تغییر جدی و ماهوی پیدا کرده است. مرکز سنجش به‌‌عنوان چشم بینا برای حرکت نظام آموزش‌ و پرورش در مسیر خود، باید نشانه‌های مثبت یا منفی را به بدنه مدیریتی آموزش‌ و پرورش منعکس کند تا براساس این نشانه‌ها سیستم بتواند و مطمئن شود آیا در مسیر صحیح و مطلوب حرکت می‌کند یا خیر.

بطحایی گفت: همواره در آموزش‌ و پرورش دنبال این نتیجه بودیم که باید دیدگاهی در مسیر حرکت خود داشته باشیم که خوشبختانه مرکز سنجش گام‌های خوبی در این‌باره برداشته، هرچند راه نرفته هم زیاد است و دلیل آن‌هم نبود زیرساخت و امکانات و همچنین فرهنگ‌ سازمانی بوده که همه اینها دست‌به‌دست هم می‌دهند تا آموزش‌ و پرورش در مسیر حرکت خود به‌کندی پیش برود.

وی مرکز سنجش را در زمان ریاست «عمادی» دارای دستاوردهای خوبی دانست و افزود: همچنان نیازمند به وجود داشبوردهای مدیریتی در آموزش‌ و پرورش هستیم؛ نیازمندیم تا درجه‌ها و داشبوردهایی را در مقابل داشته باشیم تا دائم انعکاس تصمیم‌ها را به مدیران برگردانند که درست بوده یا اشتباه بوده است.

وزیر آموزش و پرورش از مسؤولیت جدید مرکز سنجش یعنی پایش سند تحول بنیادین در چارت جدید آموزش‌ و پرورش خبر داد و گفت: مرکز سنجش به مرکز «سنجش و پایش سند تحول» که دائماً گزارش‌های لازم را در اختیار مدیریت آموزش‌ و پرورش قرار می‌دهد، تبدیل می‌شود.

سید محمد بطحایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر