کد خبر: 723640 A

سالاری اعلام کرد:

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران از تعیین بسته تبیهی برای ساختمان‌های رهاشده خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمد سالاری در جلسه بعد از ظهر امروز شورا در توضیح لایحه عوارض مجوز افزایش مهلت شروع و اتمام عملیات ساختمانی گفت: یکی از دغدغه‌‌‌‌های جدی جامعه شهری عدم اتمام ساخت و سازها در مهلت زمان مقرر شده در پروانه است لذا این لایحه که در سنوات گذشته پیشنهاد شده بود، مجددا برای اعمال آخرین ارزش معاملاتی دفترچه قیمت منطقه ای شهرداری تهران پیشنهاد شده است.

وی ادامه داد: این لایحه در اصل همان عوارض تطویل است که عنوانش تغییر کرده، یعنی اگر ساختمانی که پروانه ساخت می‌‌‌گیرد در پروانه دو سال مهلت شروع به آن داده می‌‌‌شود و هنگامی که شروع کرد، طبق جدولی براساس تعداد طبقات و متراژ بنا، زمانی برای اتمام آن مشخص می‌‌‌شود.

این عضو شورای شهر افزود: اگر کسی نتوانست در مهلت قانون ساخت و ساز را به اتمام برساند، طبق مصوبه قبلی یکسال مهلت به آن ارفاق می‌‌شود که یکبار هم می‌‌تواند تمدید کند اما اگر بعد از این زمان نیز ساختمان تمام نشد، از آنجایی که مشکلاتی را برای شهر و شهروندان ایجاد کرده است باید عوارضی را تحت عنوان عوارض تطویل بپردازد، در اصل این یک بسته تبیهی برای ساختمان‌‌های رهاشده است.

سالاری اضافه کرد: این مصوبه در دوره‌‌‌های گذشته نیز وجود داشته و اکنون هم ملاک عمل است اما معاونت شهرسازی و معماری شهرداری با توجه به اینکه فرایند صدور پروانه دو مرحله‌‌ای شده تغییراتی در محتوای مصوبه ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: برای تعاونی‌‌‌های مسکن کارکنان نیز به دلیل اینکه برای اتمام به زحمت پول جمع می‌‌‌کنند ارفاقاتی در نظر گرفته شده است.

محمد سالاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر