کد خبر: 723478 A

هاشمی:

رییس شورای شهر تهران با اشاره به ارائه لایحه بودجه سال ۹۸ از سوی شهرداری به شورای شهر گفت: این لایحه در یک مهلت یک ماهه در کمیسیون های شورا بررسی می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی در پایان جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به مصوبات جلسه امروز شورای شهر گفت: تا پانزدهم بهمن فرصت داریم تا عوارض سال ۹۸ را جهت تردد در محدوده های طرح ترافیک تصویب کنیم و مقرر شد جلسه امروز تا ساعت ۵ بعد از ظهر ادامه داشته باشد تا کلیه دستورات نسبت به عوارض سال ۹۸ به پایان برسد.

وی تصریح کرد: اولین موضوعی که امروز مورد بررسی قرار گرفت بودجه سال ۹۸ شهرداری بود که توسط شهردار تهران ارائه شد و به زودی در یک فرصت یک ماهه در کمیسیون‌ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: موضوع بعدی عوارض تردد در محدوده های ممنوعه شهر تهران بود که نام آن به لایحه کاهش آلودگی هوا تغییر پیدا کرد و جزئیات آن با هماهنگی کمیسیون حمل و نقل، برنامه و بودجه و معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به تصویب رسید.

هاشمی در ادامه به موضوع ارزش افزوده در طرح های توسعه شهری اشاره کرد و گفت: این موضوع به اتمام نرسید و تنها یک ماده از ۵ ماده آن به تصویب رسید و بعد از ظهر امروز باقی موارد مورد بررسی قرار می گیرد.

وی همچنین به موضوع هزینه طرح ترافیک در سال ۹۸ اشاره کرد و افزود: این هزینه نسبت به سال ۹۷ مجوز ندارد تا بیش از ۱۵ درصد افزایش یابد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص عدم تناسب وضع عوارض در محدوده طرح ترافیک و توسعه حمل و نقل عمومی در تهران نیز گفت: شهر تهران نسبت به سایر شهرهای بزرگ امکانات خوبی را در مرکز شهر فراهم کرده است و تمام خطوطی که در مرکز شهر و محدوده طرح ترافیک قرار دارد خطوط مترو و بی آر تی از آن عبور می کند.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه ۴۶ ایستگاه مترو و ۶۰  کیلومتر از خطوط بی آر تی در محدوده ممنوعه تردد خودروها قرار دارد، گفت: توسعه حمل و نقل در مرکز شهر در مقایسه با پاریس و لندن در وضعیت بهتری قرار دارد.

وی با بیان اینکه در صورتی که هزینه سوخت در تهران همانند شهرهایی همچون پاریس و لندن واقعی نیست، اظهار کرد: در این صورت مردم کمتر از وسایل نقلیه شخصی استفاده کرده و به حمل و نقل عمومی روی می آوردند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: ما معتقدیم تعداد واگن ها باید افزایش یابد و در این خصوص درخواست های جدی را داشتیم.

هاشمی در پایان در خصوص کاهش میزان تخفیف تردد خبرنگاران در محدوده طرح ترافیک از ۹۰ به ۷۰ درصد نیز گفت: من اطلاع ندارم که چنین چیزی تصویب شده است و این موضوع جای کار دارد.

بودجه شورای شهر شورای شهر تهران شهرداری لایحه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر