کد خبر: 723184 A

نژادبهرام:

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: متاسفانه مدیریت شهری نتوانسته ارزش تاریخی، فرهنگی و هویتی محلات قدیمی نظیر امام زاده یحیی(ع) را به ارزش اقتصادی تبدیل کند و این امر چالش امروز اهالی این محلات است.

به گزارش ایلنا، زهرا نژادبهرام ظهر امروز با حضور در محله امام زاده یحیی(ع) از نزدیک با اهالی این محله دیدار و گفت‌‌‌‌وگو کرد و در جریان مشکلات آنان قرار گرفت. در ابتدای این دیدار اهالی محل به بیان مشکلات خود پرداختند، ممانعت سازمان میراث فرهنگی از نوسازی خانه‌‌‌ها و ممنوعیت ارتفاعی، وجود انبارهای متعدد تجاری و کارگاه های تولیدی در سطح محله، نبود شبکه فاضلاب، وجود معتادان متجاهر و دیگر آسیب های اجتماعی از جمله مواردی بود که اهالی محله به سمع عضو شورای اسلامی شهر تهران رساندند.

در ادامه، زهرا نژادبهرام خطاب به اهالی محله گفت: من به دعوت شما عزیزان به اینجا آمده‌‌ام و وظیفه خود می‌‌دانم به عنوان نماینده شورا پاسخگو و شنونده مشکلات شما باشم.

وی ادامه داد: مشکلاتی که شما عزیزان مطرح کردید همه جای کار دارد و باید آنها را مدنظر قرار داد اما نکته‌‌‌ای که اینجا از آن غافل شده‌‌ایم نقش محوری ساکنان محله است.

رئیس کمیته شهرسازی شورا افزود: این شما همگی در آغاز سخنانتان به قدمت این محله و اینکه محله امامزاده  یحیی(ع) و عودلاجان از محلات ابتدایی شهر تهران بوده‌‌‌اند، اشاره داشتید پس باید گفت این محله دارای هویت است، این محله دارای تاریخ است و با محله‌‌هایی که ۵۰ سال است ایجاد شده‌‌اند، متفاوت است.

نژادبهرام اضافه کرد: اینجا قلبی دارد که می‌‌‌تپد و این قلب شما عزیزانی هستید که همچنان به این محله هویت می‌‌‌‌دهید. پس نمی‌‌‌توان در این محله به مانند محلات دیگر رفتار کرد و باید متناسب با هویت آن رفتار کرد. طبیعتا اگر قرار باشد در این محله ساختمان‌‌‌های بلند ساخته شود دیگر محله امامزاده یحیی(ع) نخواهد بود.

وی ادامه داد: به یقین یکی از عمده مشکلات این است که مدیریت شهری در دوره‌‌های قبل نتوانسته ارزش بافت تاریخی، هویتی و فرهنگی چنین محلاتی را به ارزش اقتصادی تبدیل کند و بسیاری از مشکلات از همین جا ناشی شده است. این ارزش اقتصادی هم به بلند ساختن ساختمان نیست بلکه به حفظ هویت این محله با ایجاد امنیت و ارائه خدمات مورد نیاز است که باید به ساکنان قدیمی این محله ارائه شود. مدیریت شهری باید ارزش واقعی املاک در اینجا را مشخص کند.

این عضو شورای شهر افزود: در گام بعدی این خود ساکنان محله هستند که باید با انسجام و همدلی حافظ محله‌‌شان باشند که بدون تردید با ایجاد این همدلی دیگر شاهد حضور معتادان و افراد شرور نخواهیم بود.

نژادبهرام اضافه کرد: درخصوص وجود انبارها و کارگاه های تجاری و تولیدی نیز باید بگویم اگر موردی را سراغ دارید که به صورت غیرقانونی نسبت به ایجاد کارگاه و انبار مبادرت کرده‌‌اند و شهرداری ناحیه نیز در جریان بوده است به ما اطلاع دهید و به سرعت این موارد را پیگیری می کنیم و باکسی مماشات نخواهیم کرد.

عضو هیات رییسه شورا یادآور شد: به شخصه پیگیر موضوع فاضلاب این محله نیز خواهم بود.

زهرا نژادبهرام زهرا نژاد بهرام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر